• تاریخ: مهر ۲۴, ۱۳۹۷-۶:۰۸
  • شناسه خبر: 72390

فرماندار ویژه میناب گفت:

سهم مردم میناب از تخت های بیمارستانی نیم درصد است

فرماندار ویژه میناب با اشاره به جمعیت شناور از شهرستان های همجوار به مراکز بیمارستانی میناب گفت:سهم مردم میناب از تخت های بیمارستانی نیم درصد است. ...

میناب جنوب،مهندس احمدی سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان میناب در اولین مجمع سلامت شهرستان گفت : در مجمع سلامت باید چالش های سلامت شناسایی، اولویت بندی و توسط کارگروه امنیت و سلامت غذایی بررسی شود.
وی بیان کرد؛ اهداف مجمع تبادل داشتن، تجربیات، تبیین اولویت ها و پاسخگویی اجتماعی است.دولت و وزارت بهداشت در حوزه اجتماع کردن سهم آن ۲۵درصد و ۷۵ درصد دیگر سهم مردم، سمن ها و دستگاه‌های اجرایی است و برای این امر لازم است با توجه به اسناد و برنامه توسعه ششم بتوانیم از همه ظرفیت‌های شهرستان استفاده کنیم.
نماینده عالی دولت در میناب گفت : سرانه استفاده از تخت های بیمارستانی در استان‌های برخوردار مانند یزد سه و دو دهم درصد،استان هرمزگان یک و هشت دهم درصد ، در مرکز استان هرمزگان یک و دو دهم درصد و در شهرستان میناب نیم درصد می باشد.

فرماندار ویژه میناب با اشاره به جمعیت شناور از شهرستان های همجوار به مراکز بیمارستانی میناب گفت:سهم مردم میناب از تخت های بیمارستانی نیم درصد است.
مهندس احمدی خاطرنشان کرد:تنها راه بهره مندی مردم از این شاخص تسریع در اجرا و احداث بیمارستان دوم میناب می باشد.
مهندس احمدی ضمن تاکید بر استفاده از تجربیات ارزشمند پزشکان و متخصصان مینابی خارج از شهرستان افزود:از کمک های فکری و برنامه ریزی عملی برای داشتن مجمعی قوی و کارآمد استفاده خواهیم کرد.
سرپرست فرمانداری ویژه میناب بیان داشت:یاد مرحوم حاج یدالله رنجبر که اولین موسس مجمع خیرین سلامت شهرستان میناب بوده را گرامی می داریم و از زحمات محمدرضا رنجبر فرزند برومندش بعنوان رئیس مجمع و اعضای دیگر قدردانی کرد.
احمدی خاطرنشان کرد: کارنامه دولت در بخش سلامت طلایی و درخشان بوده و حدود بالای هزار تخت بیمارستان در استان هرمزگان در حال احداث است که می تواند نقش موثری در جهت توسعه پایدار، امنیت و سلامت افراد جامعه ایجاد کرد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: لزوم استقرار دانشکده علوم پزشکی برای تربیت نیروی انسانی در شرق استان امری اجتناب پذیراست تا با برنامه‌ریزی به سمتی برود که بتوان نیروی انسانی متخصص شهرستان تامین کنیم.

 

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: