• تاریخ: می 24, 2020-23:12
  • شناسه خبر: 75612

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی:

سوء تدبیرها دلیل راکد مانده پروژه ها در شرق هرمزگان/ امسال استارت پروژه توسعه خیابان میناب-تیاب زده می شود

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی دلیل راکد ماندن پروژه ها در میناب را سوء تدبیرها دانست و افزود: این مساله می تواند اجرای به موقع پروژه ها را با مشکل مواجه سازد. ...

به گزارش میناب جنوب،اولین نشست خبری حسین رئیسی نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با خبرنگاران شرق هرمزگان در سالن همایش فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب برگزار شد.

در این نشست ابتدا هر یک از خبرنگاران با طرح یک تا دوسوال از نماینده مردم شرق هرمزگان آغاز کردند، سوالی که خبرنگار هرمز طرح کرد این بود که دلیل راکد ماندن توسعه خیابان میناب به سمت تیاب چه بوده و چرا شرکت فولاد بندزرک همچنان راکد مانده و اثری از شروع بکار آن نشد؟

حسین رئیسی نماینده منتخب مردم شرق هرمزگان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار هرمز گفت:ما از چند جهت دچار مشکل هستیم یکی از مشکلاتی که جز تهدید و چالش های بیرونی است بحث تحریم هاست،اولا دشمن مانع از فروش نفت ما هستند و در جایی که نفت ما بفروش برود پولش منتقل نمی شود و به نوعی منابع مالی ما در بانک های خارجی بلوکه شده است

وی افزود: بخش دیگری که همه دنیا با آن درگیر است بحث کروناست که ما هم از تبعات اقتصادی این ویروس منحوس بی بهره نبوده ایم،همه کسب و کارهای ما دچار مشکل شده اند.

وی سومین دلیل راکد ماندن پروژه ها در میناب را سوء تدبیرها دانست و افزود: این مساله می تواند اجرای به موقع پروژه ها را با مشکل مواجه سازد که امیدواریم در مجلس یازدهم باکمک مسئولین اجرایی شرایط بهتری در این بخش داشته باشیم.

نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروژه توسعه میناب تیاب یک پروژه کد دار در این شهرستان بود، تصریح کرد: این پروژه در زمان سمت بنده بعنوان فرماندار میناب جز موارد دارای اولویت ما بود،یک کلیومتر آن در همان زمان انجام و روشنایی آن هم نصب شد که بعد از آن دیگر راکد ماند و فاز بعدی آن انجام نشد.

رئیسی خاطر نشان کرد:همه تلاشم را گذاشته ام تا در طول سال جاری بتوانیم استارت توسعه خیابان میناب تا بندرتیاب بزنیم.

احیاء پروژه فولاد بندزرک یکی از برنامه های اولویت دار ما خواهد بود

حسین رئیسی در پاسخ سوال خبرنگار هرمز  افزود: شرکت فولاد بندزرک از همان زمانی که تبلیغات آن شروع شد و چون بنده اطلاع کامل از آن داشتم می دانستم که این حرکت به نتیجه نمی رسد چون متاسفانه یک کار بدون پشتوانه را مطرح شده بود.

وی گفت: با تبلیغات شروع کار پروژه شرکت فولاد بندزرک یک توقع در مردم ایجاد کردند و چون پشتوانه نداشت در همان زمان کلنگ زنی پروژه وزیر مربوطه اعلام کرد که این پروژه نه از محل منابع دولتی و نه از تسهیلات بانکی تامین اعتبار نشده است.

وی افزود: پروژه ای با این حجم کار وقتی منابع تامین مالی آن مشخص نیست به سرانجام نمی رسد.

حسین رئیسی اظهار کرد: ما باید از این به بعد هر پروژه ای در این سطح بخواهیم دنبال کنیم باید در قالب طرح توسعه سواحل مکران تعریف کنیم،و اگر در دل این طرح جا بیندازیم آنوقت تامین منابع مالی آن امکان پشتوانه قویتری خواهد داشت.

وی گفت:هنوز امکان رایزنی با مسئولین این بخش پیدا نکردم و جز برنامه های دارای پیگیری بنده می باشد که در آینده اطلاعات کاملتری در اختیار خبرنگاران قرار خواهم داد.

 

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: