• تاریخ: مارس 25, 2020-23:26
  • شناسه خبر: 75173

همراهی سیل‌زدگان توسط سپاه و بسیج تا رفع کامل مشکلات

معاون هماهنگ کننده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان گفت: تمامی امکانات مجموعه سپاه و گروه های جهادی در اختیار مردم این روستاها قرار گرفته است. ...

سرهنگ پاسدار حسن صنعتکاران در بازدید از روند اجرایی کمک رسانی به مردم سیل زدگان روستای تمبک در گفتگوی اختصاصی با میناب جنوب،اظهار کرد: قبل از وقوع سیل به مردم اطلاع رسانی شد و حضور گروه های جهادی قبل از وقوع سیل و انتقال مردم در معرض سیل در ساعات اولیه این بحران به مناطق امن از خسارتهای بیشتر جلوگیری به عمل آمد.

وی با بیان اینکه برنامه ریزی های خوبی برای خروج آب از منطقه صورت گرفته که هم اکنون در حال انجام است، افزود: گل و لای از بیشتر خانه های مردم تخلیه شده و با شستشوی منازل زندگی مردم در این روستا جریان پیدا خواهد کرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان ادامه داد: سپاه و بسیج تا پایان اسکان مردم در خانه هایشان در کنار آنان هستند و تمامی امکانات مجموعه سپاه و گروه های جهادی در اختیار مردم این روستاها قرار گرفته است که انشاالله زندگی عادی مردم طی یکی دو روز آینده به روستا باز خواهد گشت.

وی گفت:جهادگران بسیج سازندگی شهرستان میناب در قالب بیست گروه جهادی به تعداد ۳۱۰ نفر به مردم سیل زده روستای تمبک خدمت ارائه می کنند.

صنعتکاران با بیان اینکه سپاه از ساعات اولیه جاری شده سیلاب در روستای تمبک میناب حضور فعالانه داشته است. افزود: حضور و پشتیبانی سپاه وبسیج تا پایان رفع نیازمندی های مردم سیل زده روستای تمبک بالا و تمبک پاییین ادامه خواهد داشت.

سرهنگ صنعتکاران خاطر نشان کرد: در وهله اول از همه ظرفیت ها برای تامین زیست اولیه مردم این روستاها استفاده می شود.

این مقام مسئول اضافه کرد: سیلاب خسارات زیادی به زیر ساخت و زمین های کشاورزی اهالی روستای تمبک وارد ساخته که امید است با همکاری سپاه، فرمانداری و بخشداری مشکلات این شهروندان رفع شود.

وی تصریح کرد: گروه های جهادی هم کار تخیله آب از منازل، تخیله اساب و لوازم از منازل، شستشو منازل و هم شستشوی فروش و قالی های اهالی روستا که در آبگرفتگی سیلاب دچار شدند بر عهده دارند.

گفتنی است؛ این سیلاب و آبگرفتگی سنگین به خاطر ورود سیلاب با دبی بیش از ۵۰۰۰متر مکعب بر ثانیه سبب شد دریچه های سد استقلال میناب گشوده شود و حجم وسیعی از آب خارج شود و برخی از روستاهای مجاور رودخانه دچار سیلاب شوند و خسارتهایی را متحمل شوند.

 

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه: