• تاریخ: تیر ۱۷, ۱۳۹۶-۱۷:۱۹
  • شناسه خبر: 64484

با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی ؛

شب‌شعر رضوی هرمزگان در میناب برگزار شد

همایش شب‌شعر رضوی از سری برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی رضوی با حضور شاعران مطرح استانی در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب برگزار شد. ...

به گزارش میناب جنوب، اولین جشنواره شعر رضوی استان به میزبانی شهرستان میناب با حضور دکتر درویش نژاد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی . حجت الاسلام میرزا حسین معتمدی فر امام جمعه شهرستان میناب و جناب ابوذر مهدی نخعی معاون استاندار و فرماندار ویژه میناب و جمعی ار مدیران و مسئولان شهرستان میناب ، شاعران هرمزگانی و پیشکسوتان و فعالان حوزه فرهنگ و ادب در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب برگزار شد.

امام‌جمعه شهرستان میناب نقش شعر در گذشته را همانند نقش رسانه ها در امروز دانست و بیان کرد: شعر در سالیان گذشته همانند رسانه‌های امروزی بوده و در ترویج اسلام نقش بسیاری داشته است.

حجت‌الاسلام میرزا محمدحسین معتمدی فر، قضاوت و داوری در خصوص شعر را امری بسیار سخت عنوان کرد و افزود: خداوند را شاکرم که در جمع صاحبان فکر و اندیشه و بیان حاضرشده‌ام.

وی شعر را جامع فضائل نام برد و تصریح کرد: شعری که حضرات معصومین (ع) می‌سرودند سرشار از فضائل و معنویات بود.

حجت‌الاسلام معتمدی فر، خاطرنشان کرد: نباید از هنرهای تجسمی که در اسلام وجود دارد غفلت کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان نیز در ادامه ذات شعر را زیبایی دانست و عنوان کرد: جشنواره شعر رضوی در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت ملی خواهد شد.

علیرضا درویش نژاد با اشاره به رویدادهای مختلف فرهنگی استان در سطح ملی، تصریح کرد: در سال جاری با توجه به ظرفیت های فرهنگی موجود رویدادهایی را برای هرشهرستان در شورای برنامه ریزی استان مصوب کرده ایم که به ‌عنوان یک برند فرهنگی به یادگار بماند و در تقویم ملی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شود.

وی افزود : شهرستان میناب به لحاظ موقعیت فرهنگی و مذهبی خاص خود و برگزاری جشنواره های فرهنگی و مذهبی مرتبط با امام رضا (ع) نظیر جشنواره آسمان هشتم در کردر رضوی ، میزبانی سه دوره جشنواره سرود رضوی روستاهای کشور ، جشنواره فرهنگی کریمه آل الله در دهه کرامت و روز دختر در روستای باغ گلان جشنواره شعر رضوی نیز در تقویم برنامه های این شهرستان گنجانده شده است .

انتهای پیام/ز

 

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: