• تاریخ: ژانویه 11, 2016-16:19
  • شناسه خبر: 47900

شناسایی روستای وی بشاگرد به عنوان روستای بدون بیکار درکشور

با توجه به آمار بیکاری بالای ۵۰ درصد ،نرخ بیکاری روستای ” وی ” در شهرستان بشاگرد صفر است. به گزارش پایگاه خبری میناب جنوب ،ناصر شهدادی ،دهیار روستای وی گفت: گام اولی بخش فرهنگی  روستای وی جمع آوری آمار دقیق و بروز از روستا برای برنامه ریزی و تشکیل شورای مشورتی فرهنگی دهیاری به ...

با توجه به آمار بیکاری بالای ۵۰ درصد ،نرخ بیکاری روستای ” وی ” در شهرستان بشاگرد صفر است.

3252_271-346x256

به گزارش پایگاه خبری میناب جنوب ،ناصر شهدادی ،دهیار روستای وی گفت: گام اولی بخش فرهنگی  روستای وی جمع آوری آمار دقیق و بروز از روستا برای برنامه ریزی و تشکیل شورای مشورتی فرهنگی دهیاری به تعداد ۴۰ نفر از صاحب نظران روستا و همچنین تشکیل جلسه ماهیانه بود.

شهدادی اظهار کرد: برگزاری کلاسهای مشاوره قبل از ازدواج برای جوانان، کلاس مشاوره خانواده برای والدین با استفاده از طلاب و اساتید دانشگاه بومی روستا از کارهای فرهنگی انجام در سال جاری می باشد.

وی تشویق و اهدا جوایز به برترین های روستا در مراسمات و جشنها را از دیگر کارهای فرهنگی انجام شده عنوان کرد و افزود: تجلیل و حمایت ویژه از ۵ رزمنده دوران دفاع مقدس، برنامه ریزی و اجرای طرح تجلیل از پدران توسط فرزندان آنها در روز ولادت امام علی (ع) و روز پدر، حمایت از ورزشکاران و تیم های فوتبال فتح و عقاب از فعالیت های روستای وی بوده است.

دهیار روستای وی گفت: برنامه ریزی خود جوش شورای مشورتی و مدیر کانون فرهنگی و دهیاری با کمک فرهنگیان محترم روستا برای ریشه کن کردن طرح منزل به منزل بی سوادی که بسیار هم خوب جواب داده است.

شهدادی استفاده از برنامه های نخبگان اردوی جهادی در ایام نوروز، برگزاری همایش پیاده روی هر شش ماه یکبار در روستا و تشویق بیکاران و جوانان به اشتغال که خوشبختانه هیچ بیکاری در روستا وجود ندارد از دیگر برنامه های فرهنگی و ورزشی روستای وی است.

شهدادی در پایان برگزاری دوره کلاس آموزش خیاطی با حمایت اداره اشتغال کمیته امداد بشاگرد به مدت یک ماه و ایجاد کارگاره تولیدی فدک لباس فرم مدارس توسط  بخش خصوصی در روستا را از فعالیتهای اقتصادی در این روستا عنوان کرد.

 

منبع:هرمز

انتهای پیام/

لینک کوتاه: