• تاریخ: اسفند ۹, ۱۳۹۶-۶:۱۲
  • شناسه خبر: 69854

برای هفتمین سال متوالی؛

یادواره شهدای دانشجو در میناب برگزار شد

هفتمین یادواره شهیدان عباس صداقت زاهدی، هدایت الله عسکری و منصور صالحی از شهدای دانشجوی میناب با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در سالن همایش دانشکده فنی و حرفه ای میناب برگزار شد. ...

به گزارش میناب جنوب، رضا ترابی فرمانده سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان در مراسم گرامیداشت هفتمین یادواره شهدای دانشجو در سالن همایش فنی و حرفه ای شهرستان میناب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا،افزود: از هر زاویه ای به شهدا نگاه کنیم مقدس است ، کاری که شهدای ماکردند در مقابل کارهای دیگر قابل قیاس نیست.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان اظهار کرد: هر کدام از شهدا برای ما افتخار هستند وهر شهید شناسنامه واقعی ملت ایران هستند .

سردار ترابی بیان کرد:  آمریکا با عروسک خیمه شب بازی خود یعنی صدام حسین می خواست رنگ پرچ ایران اسلامی را تغییر دهد اما دفاع مقدس نگذاشت و رزمنده ها و شهدای ما  با نثار خون خود آنها را از صحنه روزگار محو کردند.

وی تصریح کرد: شهدای بسیجی ما دانشگاه و ترم و واحد را رها کردند و در دانشگاه جبهه و جنگ وارد شدند و توانستند نماینده استکبار جهانی در آن زمان که کسی حتی اجازه  تکلم به زبان فارسی هم نداشت، شکست دهند و در مقابل دشمن استوار بایستند.

وی اضافه کرد: شهدا ایستادگی کردند که پیروز و ماندگار شدند و ما نیز وظیفه داریم در راه انقلاب استقامت کرده وانقلابی باقی بمانیم.

فرمانده سپاه امام سجاد(ع) گفت: مسئولیت جوانان امروز سنگین تر از گذشته است و جوانان انقلاب اسلامی با پیشرفت در عرصه های علمی، فناوری باعث ارتقا سطح علمی ایران اسلامی می شوند.

ترابی تاکید کرد: طاغوت با همه دولت هایش با مقاومت مردم ایران شکست خورد وانقلاب پیروز شد ۸ سال دفاع مقدس با مقاومت به پیروزی رسید و امروز هم تنها راه پیروزی بر هر گونه تحرکات دشمن ایستادگی و مقاومت است.

وی برگزاری یادواره شهدا را فرصتی برای بازخوانی آرمان‌ها و اهداف شهدا دانست و گفت: با حضور در یادواره شهدا باید خود را در این مراسم ارزیابی کنیم که چقدر توانسته‌ایم به آرمان‌های شهدای والامقام نزدیک شویم.

سردار ترابی گفت: امروز هر چه داریم و هر چه بنا هست د آینده به آن برسیم مرهون خون پاک شهدا و خانواده های شهداست.

وی گفت:نسل امروز باید تاریخ را بخواند تا از رشادت های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس آگاه شود و بداند که ۲۲۰ هزار نفر از بهترین انسان های این سرزمین از جان خود گذشتند تا دشمن نتواند از مرزهای این کشور گذر کند.
سردارترابی افزود:ما به خود می بالیم و افتخار می کنیم که جوانان دهه ۵۰ و دهه۶۰ با رشادتی که در جنگ تحمیلی از خود نشان دادند نگذاشتند نسل آینده ایران در مقابل تاریخ شرمسار شود.
شهیدان عباس صداقت زاهدی، هدایت الله عسکری و منصور صالحی از شهدای دانشجوی شهرستان میناب هستند.
در این آئین که با حضور فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان، پیشکسوتان دفاع مقدس، مسئول بسیج دانشجویی هرمزگان و دانشجویان مراکز آموزش عالی میناب برگزار شد از خانواده‌های معظم شهدای دانشجو تجلیل و قدردانی شد.
راویتگری، سرود، مداحی و پخش نماهنگ از دیگر برنامه هایی بود که در جریان برگزاری هفتمین یادواره شهدای دانشجو در میناب به اجرا در آمد.

 

 

انتهای پیام/ز

 

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: