• تاریخ: می 1, 2019-0:01
  • شناسه خبر: 73865

رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری میناب گفت:

شناسایی ۲۲ هزار صنعتگر در میناب/ صنعتگران بیمه می شوند

رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری میناب گفت: صنعتگران دارای کارت صنایع دستی با اعتبار و مجوز فنی و حرفه ای در همان رشته شغلی می توانند متقاضی استفاده از سهمیه بیمه تامین اجتماعی شوند. ...

نیما اقتداری رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب افزود: طبق تفاهم‌نامه منعقده بین صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر و سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری مقرر شد کلیه افراد شاغل در صنایع‌دستی  و هنرهای سنتی دارای مجوز معتبر از سوی سازمان بیمه شوند.
اقتداری ،دارا بودن کارت صنایع دستی با اعتبار و مجوز فنی و حرفه ای در همان رشته و یکی بودن رشته های کارت صنایع دستی و فنی حرفه ای را یکی از شروط تشکیل پرونده برای متقاضیان استفاده از بیمه تامین اجتماعی عنوان کرد و گفت: به مدارک ارسالی ناقص به مرکز استان ترتیب اثر داده نمی شود.

به گفته رییس اداره میراث فرهنگی و گردشگری میناب، صنعتگران صنایع دستی متقاضی بیمه روستایی و عشایری می توانند با اخذ معرفی نامه از این اداره با مراجعه به کارگزاری‌های صندوق برای دریافت عضویت و بهره مندی از مزایای بیمه شغلی  اقدام کنند.

اقتداری با بیان این مطلب که آخرین مهلت ارسال لیست متقاضیان بیمه تامین اجتماعی به مرکز استان ۱۴ اردیبهشت امسال است، اظهار کرد: زمانی برای تشکیل پرونده صنعتگران متقاضی بیمه روستایی و عشایری در نظر گرفته نشده است.

وی خاطر نشان کرد: بیمه روستایی و عشایری دفترچه درمان ندارد و فقط شامل بازنشتگی از کار افتادگی و‌ فوت می باشد.

رییس اداره میراث فرهنگی میناب خاطر نشان کرد: تاکنون ۲۲ هزار صنعتگر صنایع دستی دارای پروانه تولید انفرادی شامل حصیربافی، سفال گری، گلابتون دوزی، خوس بافی ، خوس دوزی و چرم دوزی در این شهرستان شناسایی شده است که این رقم با شرکت در آزمون کسب مهارت  افزایش می یابد.

به گفته اقتداری هر شخصی متقاضی دریافت پروانه تولید انفرادی،باید جهت آزمون صنایع دستی به اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری شهرستان میناب واقع در میدان ولایت ، بلوار ۱۷ شهریور جنب اداره اوقاف مراجعه نماید و افرادی که در بخش های خصوصی برای دریافت مهارت آزمون می دهند مورد تایید این اداره نبوه و برای آن شخص پروانه تولید انفرادی صادر نمی شود.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: