• تاریخ: می 7, 2017-10:07
  • شناسه خبر: 63377

ضرورت ساخت مسجد در مسکن های مهر میناب /روستائیان شرق هرمزگان از شبکه تلویزیونی محروم هستند

رفع موانع و مشکلات دومین شهرستان بزرگ هرمزگان نیازمند تدابیر اساسی از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی است. ...

به گزارش میناب جنوب، شهرستان میناب بعنوان دومین شهر استان هرمزگان علیرغم پتانسیل های فراوان در صنعت گردشگری، صنایع دستی ، کشاورزی و ورزش، باز هم در این پازل جمعیتی سهم بسیاری از مردم روستانشین از داشتن حداقل ها خالی است.

ایجاد اشتغال و توسعه هر منطقه‌ای نیازمند سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی است و شهرستان میناب با دارا بودن پتانسیل‌های خوبی که در حوزه‌های مختلف تجارت، تولید محصولات کشاورزی و آبزی‌پروری داشته، فرصت‌های خوبی جهت تحقق اشتغال و توسعه را دارد و معادن این شهرستان یکی دیگر از این ظرفیت‌ها است.

شهرستان میناب به دلیل دارا بودن باغهای انبه ،خرما ، لیمو  و زمینهای زراعی حاصلخیز یکی از قطبهای کشاورزی هرمزگان است ، این شهرستان با سابقه تاریخی درخشان مهد  تمدن ، فرهنگ  و هنر ایرانیان در هرمزگان بوده است .
این شهرستان علیرغم همه داشته ها در برخی زمینه ها دارای کم و کاستی فراوانی است،لذا می طلبد مسئولین و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نگاه ویژه ای به این شهرستان داشته باشند.

ضرورت گسترش گردشگری در میناب

به گزارش میناب جنوب، رضا ارژند مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب چاره اندیشی برای رفع مشکلات هنرمندان، اختصاص ساختمان اداری به اداره کل فرهنگ این استان، تسری در ساخت تنها پروژه فرهنگی میناب ، ایجاد کارگاه میناب شناسی و مردم شناسی در این شهر با هدف گسترش گردشگری را از جمله ضروریات برای این شهرستان برشمرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب یکی از معضلات در بخش فرهنگی را نبود ساختمان مجزا برای فعالیت هنرمندان این شهرستان عنوان کرد و افزود: جای ایجاد مرکز فرهنگی در بخش های میناب خالی است.

وی بیان داشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید در خصوص رفع مشکلات هنرمندان چاره اندیشی کنند.

ضرورت ساخت مسجد در مسکن های مهر میناب

حجت الاسلام بنی خزاعی مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب اختصاص خانه به علما در هر منطقه و روستا به منظور استفاده مردم از حضور آنها و ادغام دستگاه های موازی فرهنگی یکی از ضروریات دانست و گفت: یکپارچه سازی مدیریت واحد در برنامه های فرهنگی و فعالیت های قرآنی در کنار خانه های عالم و پایگاه بسیج ثمر بخش است.

حجت الاسلام بین خزاعی افزود: عدم پیش بینی و ساخت مسجد در مسکن های مهر میناب یکی از معضلاتی است که باید نسبت به توسعه و تقویت زیر ساخت های شهرستان چاره اندیشی شود.

وی از نمایندگان مجلس خواست تا اصلاح قوانین را برای ایجاد مدیریتی یکپارچه در حوزه های مختلف فرهنگی در دستور کار خود قرار دهند.

عدم توجه به صنایع دستی دلیل فقر و محرومیت میناب

سید حسن فاطمی جانشین فرمانده سپاه شهرستان میناب گفت: بودجه برای تکمیل طرح های عمرانی و فرهنگی سپاه در این منطقه باید اختصاص داده شود.

وی همچنین فقر و محرومیت مالی را اصلی ترین دلیل افزایش طلاق در این شهرستان دانست و افزود: عدم توجه به تولید و صنایع دستی در روستا یکی از دلایل گسترش فقر و محرومیت است، ضمن آنکه زیرساخت های فرهنگی و ورزشی در منطقه وجود ندارد.

سرگرد فاطمی بیان داشت: به دلیل فقر و محرومیت خانواده ها تعداد زیادی از ازدواج های قانونی متاسفانه منجر به طلاق می شود لذا در جهت ایجاد بسترهای مناسب در جهت ایجاد اشتغال جوانان باید تلاش شود.

روستائیان شرق هرمزگان از شبکه تلویزیونی محروم هستند

رضا بهرامی رئیس شورای اسلامی شهرستان میناب  گفت: یکی از دلایل روی آوردن روستانشینان به ماهواره نبود زیر ساخت های فنی مرتبط با توسعه و تقویت سبک زندگی است، این درحالی است که روستانشینان شرق هرمزگان از شبکه سراسری تلوزیونی محروم هستند، بهترین امکانات مردم تلویزیون است که باعث عدم مهاجرت روستائیان به شهرها نیز می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر میناب افزود: روستاهای بالای ۵ هزار نفرجمعیت از داشتن سالن های ورزشی محروم هستند به طوری که استادیوم ورزشی میناب نیز بیش از ۱۰ سال است که متوقف شده و نیازمند چاره اندیشی است.

وی آموزش و فرهنگ سازی، آموزش خانواده در روستاها را ضروری دانست و بیان داشت: با توجه به بالابودن جمعیت شهرستان میناب و این که ۷۰ درصد جمعیت این شهرستان در روستاها قرار دارد باید توسعه و تقویت زیر ساخت ها در روستاها مورد توجه نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: