• تاریخ: دسامبر 8, 2020-2:55
  • شناسه خبر: 76271

استادندار هرمزگان گفت:

طرح آبیاری نوین اراضی کشاورزی میناب ۱۱ هزار نفر شغل ایجاد می‌کند

استاندار هرمزگان گفت: طرح سه هزارو 750 هکتاری آبیاری نوین اراضی کشاورزی میناب برای 11هزار نفر به صورت پایدار و مستقیم شغل ایجاد می‌کند. ...

به گزارش میناب جنوب،فریدون همتی روز یکشنبه در بازدید از این طرح اظهار داشت: این طرح با ۷۲۰ میلیارد ریال اعتبار مورد بهره برداری قرار گرفته و برای تجهیز این اراضی، ۶۵۰ متر لوله گذاری به قطر ۹۰۰ میلیمتر، ۳۶و نیم کیلومتر لوله گذاری با لوله پلی اتیلن به اقطار ۲۰۰ الی ۳۵۵ میلیمتر، ۱۰ کیلومتر لوله فولادی با قطر ۸۰۰، ۶۰۰ و ۴۰۰ میلیمتر و ۲۵۶ دستگاه حوضچه شیرآلات اجرا شده است.

وی ادامه داد: این طرح در بخش کشاورزی، جلوگیری از افت سطح آبخوان و فرونشست زمین در دشت میناب، حذف تلفات و افزایش راندمان آبیاری با به کارگیری روش های نوین، کاهش تعارض‌های اجتماعی ناشی از نبود کفایت آب و تأمین بخشی از مصارف کشاورزی دشت میناب از مخازن سدهای شمیل و نیان از جمله مزایای این طرح است.

استاندار هرمزگان گفت: طرح سه هزارو ۷۵۰ هکتاری آبیاری نوین اراضی کشاورزی میناب برای ۱۱هزار نفر به صورت پایدار و مستقیم شغل ایجاد می‌کند.

وی تصریح کرد: درحال حاضر سطح زیر کشت محصول‌های زراعی میناب ۲۲ هزار و ۱۳۱ هکتار و تولید سالیانه ۸۸۲ هزار و ۹۶۵ تن است و محصول‌های باغی این شهرستان ۲۳ هزار و ۳۵۰ هکتار و تولید سالیانه آن ۱۷ هزار و ۲۷تن می‌شود که تجهیز سه هزار و ۷۵۰ هکتار از اراضی دشت میناب به سیستم نوین آبیاری، ۸۵ درصد بهره‌وری آب را به دنبال داشته است.

همتی بیان کرد: این طرح بخشی از طرح احیای دشت میناب بوده و طرح احیای دشت میناب به سه شاخه شمالی، مرکزی و جنوبی تقسیم می شود که شامل اجرای پروژه های تسطیح نسبی، تجهیز و نوسازی اراضی است.

شهرستان میناب با ۳۰۰ هزار نفر در ۹۰ کیلومتری شرق بندرعباس قرار دارد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: