• تاریخ: آگوست 18, 2021-3:20
  • شناسه خبر: 76776

عزاداری دهه محرم با رعایت شیوه نامه بهداشتی در میناب

دلدادگان حسینی همان‌گونه که به برگزاری مراسم‌های عزاداری علاقه دارند به همان نسبت به حفظ سلامتی خود و دیگران نیز اهمیت می‌دهند. ...

به گزارش میناب جنوب، علی رغم حال ناخوش شهرمان میناب در  شرایط روزهای کرونایی باز هم  عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) دهه محرم امسال با برگزاری مراسمات متعدد و متنوع سوگواری می کنند.

برگزاری مراسمات پنجم مجرم، شیر و کتل یکی از سنت های دیرینه مردم شهرستان میناب بشمار می رود اما به دلیل شیوع بیماری کرونا ایم مراسم همانند یکسال گذشته برگزار نشد و مردم در منازل خود با برپایی هر خانه یک هزینه برای اباعبدالله الحسین(ع)و یاران باوفایش مراسم سینه زنی و منبر خوانی برگزار می  شکنند.

هیات های مذهبی در این روزهای کرونایی  نشان دادند هر جا که به آن‌ها اعتماد شود، قوانین دقیق و صحیح به آنان ارائه و مقدمات آن به‌موقع فراهم شود، در اجرای این قوانین و دستورالعمل‌های ابلاغی پیشتاز هستند.
درست است که ما اعتقاد داریم مجلس امام حسین(ع) دارالشفاست و بسیاری در این مجالس شفا گرفته‌اند اما این موجب نمی‌شود که امور بهداشتی را رعایت نکنیم، خودمان را به مهلکه بیاندازیم و انتظار شفا و یا مصونیت از بیماری داشته باشیم؛ عقل آدمی حکم می‌کند که باید همه امور بهداشتی رعایت شود تا مبادا بیماری خودمان را به دیگری منتقل کنیم یا با بی توجهی، این بیماری را از دیگران بگیریم.

بانیان برخی مساجد، تکایا و هیئت ها در فضای بازی جمعیت عزادار را به صورت منظم اسکان داده اند و عزاداران حسینی ملزم به رعایت شیوه نامه های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی هستند.

رعایت پروتکل های وزارت بهداشت و درمان و دستورالعمل های تدوین شده از سوی ستاد برگزاری مراسم محرم ضروری است و همه باید نسبت به این مسائل و رعایت آن دغدغه داشته باشند و باید از ظرفیت فضای مجازی و شبکه های دیداری و شنیداری هم برای تبیین سیره و سبک زندگی حضرت سیداالشهداء (ع) بهره گرفت.

با توجه به گسترش و موج جدید شیوع این ویروس منحوس در کشور هموطنان و هم استانی های عزیز باید در راستای قطع شدن زنجیره انتقال آن تمامی پروتکل های بهداشتی و درمانی را رعایت کنند و استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و برخی رفتارهای پیشگیرانه می تواند در قطع زنجیره انتقال این ویروس بسیار اثرگذار باشد.

 

 

 

 


انتهای پیام/ز.

 

لینک کوتاه: