• تاریخ: آوریل 4, 2018-6:31
  • شناسه خبر: 70367

با تلاش پزشکان بیمارستان میناب؛

عمل موفقیت آمیز نخاع یک جوان ۲۰ ساله مینابی

رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب از عمل موفقیت آمیز نخاع یک جوان 20 ساله آسیب دیده در حادثه تصادف خبرداد. ...

به گزارش میناب جنوب،دکتر محمد مورخ رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از امیدی دوباره به بهبودی جوان مینابی  خبر داد و گفت : یک جوانی ۲۰ساله اهل و ساکن شهرستان میناب از توابع بخش مرکزی  که در حدود ۱ ماه ونیم قبل  بدنبال سانحه تصادف موتور سیکلت به اورژانس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب منتقل شده بود ، پس از مشاوره و معاینه نروسرجری (جراح مغز واعصاب و ستون فقرات) مشخص شد که وی دچار ضایعه شدید نخاعی شده و  بیمار بلافاصله تحت عمل جراحی ۵ساعته قرارگرفت.

دکتر مرتضی طاهری جراح و متخصص مغز و اعصاب مستقر در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب در این باره اظهار کرد : طی بررسی های تصویر نگاری با سی تی اسکن و ام آر آی  مشخص شد که وی دچار شکستگی شدید و در رفتگی مهره های ستون فقرات در سطح کمری و پشتی شده که طناب نخاعی تحت فشار شدید قرار گرفته و بیمار دچار فلج اندامهای تحتانی و اختلال کنترل بود .

دکتر طاهری افزود : با توجه به فشار بر نخاع و اینکه اقدام سریع جراحی باعث شانس افزایش و امید برای ترمیم آسیب دیدگی می شود پس از احیاء اولیه و کنار گذاشتن آسیبهای دیگر تحت عمل جراحی ۵ ساعته قرار گرفت .

طاهری با تشریح بیان عمل این بیمار ادامه داد : ابتدا با لامینکتومی و آزاد سازی فشار از روی قسمت آسیب دیده  برداشته شد سپس پرده نخاعی پاره شده مورد ترمیم قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از جا اندازی شکستگی باز و اصلاح در رفتگی مهره جهت تثبیت با تعبیه  پلاتینی ( تیتانیوم ) فیکساسیون (ثابت سازی ) مهره آسیب دیده انجام شد و بیمار به مرور زمان  به تمام پاسخهای حسی و اختلات نخاعی جواب مثبت داد .

وی بیان نمود : با این عمل از آسیب بیشتر نخاع این بیمار جلو گیری بعمل آمد، یکی دیگر از عمده نگرانیها در این بیمار عفونت و نشت مایع مغزی نخاعی از محل زخم بود که خوشبختانه با اقدامات لازم از علائم ذکر شده جلو گیری شد و بیمار بعد از ترخیص از بیمارستان تحت اقدامات باز توانی از جمله فیزیو تراپی اندامها قرار گرفته است و در پیگیری انجام شده نقایص عصبی روبه بهبود می باشد و بیمار درحال حاضر قادر به راه رفتن به کمک اطرافیان می باشد.

از آنجایی که پروسه بهبودی ، پروسه طولانی بوده و ممکن است بهبودی تا یک سال ادامه داشته باشد  که جا دارد از پزشک متخصص بیهوشی دکتر امید ابراهیم پور و تیم پرستاری و پزشکی تشکر خود را ابراز دارم .

انتهای پیام/ز

 

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: