• تاریخ: فروردین ۸, ۱۳۹۸-۲۳:۵۵
  • شناسه خبر: 73432

فعالیت دانشجویان جهادگر در روستای دور افتاده «زمیندر» سندرک

دانشجویان جهادی «گفتمان ناب»فعالیت خود را از ۲ فروردین در یکی از روستا‌های دورافتاده و محروم استان هرمزگان، زمیندر بخش سندرک آغاز کردند. ...

به گزارش میناب جنوب،گروه جهادی عمرانی-فرهنگی «گفتمان ناب» متشکل از دانشجویان دانشگاه آزاد در نوروز ۹۸ سفر جهادی خود را به مرکز دنیا، این بار واقع در استان هرمزگان، آغاز کرد.
این گروه جهادی سفر خود را از ۲ فروردین  به یکی از روستا‌های دورافتاده و محروم استان هرمزگان، زمیندر، آغاز کرد. این روستای (شیعه نشین) با جمعیت ۴۸۵ نفر، در حوالی شهر میناب، در دهستان سندرک قرار دارد.
عمده فعالیت این گروه جهادی با دو محوریت عمرانی و فرهنگی هدفگذاری شده است،گروه جهادی پس از گذر از مسیر‌های سیلابی وارد روستا شده، پس از استقبال گرم مردم شریف منطقه زمیندر بخش سندرک فعالیت های خود آغاز کرده اند.
در روز آغازین، تیم جهادی به در منزل تک تک مردم روستا رفته و بچه های روستا را برای شرکت در برنامه های فرهنگی دعوت کردند. کلاس ها، برای دو گروه سنی کودک و نوجوان از صبح دوشنبه آغاز شد و به همین روال تا پایان اردو ادامه دارد. بچه ها کم کم به مدرسه آمدند.
برنامه فرهنگی این گروه جهادی شامل ورزش، گارگاه خلاقیت، کاردستی و نقاشی، گارگاه نمایش و قصه، محفل قرآنی و در نهایت گعده های دوستانه برای بچه ها به تناسب سنی شان در حال برگزاری است.
طرح جهادی ” گفتمان ناب”تنها به بچه های روستا منحصر نمی شود بلکه کلاس های مدرسه تا اذان ظهر هم ادامه دارد و عصر‌ها برای مادران روستا، جلساتی در زمینه مشاوره و تربیت کودک، احکام بانوان، سبک زندگی اسلامی و خواندن دعا برنامه ریزی شده است.
گفتنی است،عصر روز اول با دعوت خانه به خانه مادران جلسه مشاوره در این روستا برگزار شد که با استقبال خوب اهالی از این طرح مادران کم حرف نقاب زده ی روستا بلاخره از مسائل خود، از خاطراتشان و دغدغه هایشان آگاه شدند.
محور بعدی اردو، در زمینه عمرانی، معطوف به «خانه اقتصاد» است، این بنا به منظور اشتغال زایی برای ۵۰ نفر از اهالی روستا در زمینه صنایع دستی ارزشمندشان بنا می شود که عمدتا توسط زنان روستا انجام می شود.
سلیمی؛دهیار روستا و همسرشان خیلی جهادیتر از بچه‌های جهادی “گفتمان ناب”با اینکه امکان رفتن به شهر را دارند سالهاست در این روستا مانده اند و به تک تک اهالی کمک می‌کنند.
البته قابل ذکر است که آبادانی این روستا به یک طرح نوروزی اکتفا نمی کند و قطعا به کمک بیشتری از جانب نیرو‌های دولتی و جهادی نیازمند است؛ شاید کار‌ها به همه افرادی که کاری از دستشان برمی آید متوجه باشد؛ و تمام مناطق محروم و دورافتاده و نیفتاده، مرکز دنیا باشد. همانطور که مقام معظم رهبری می فرمایند «در جمهوری اسلامی هرجا که قرار گرفته¬اید همانجا را مرکز دنیا بدانید و آگاه باشید که همه کار‌ها به شما متوجه است.»
انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: