• تاریخ: آگوست 28, 2021-1:10
  • شناسه خبر: 76794

فرمانده سپاه میناب:

فعالیت ۲۶۷ جهادگر بسیجی در طرح شهید سلیمانی در میناب

فرمانده سپاه میناب از فعالیت 267 نفر از بسیجیان در راستای اجرایی شدن طرح شهید سلیمانی در این شهرستان خبرداد. ...

سرهنگ پاسدار حسین درویشی در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب، گفت: بسیجیان این شهرستان از ابتدای شیوع ویروس کرونا ابتدا در قالب گروه های جهادی جهت ضدعفونی اماکن عمومی برای رفاه مردم انجام وظیفه کردند و تا کنون در قالب طرح شهید سلیمانی همکاری ویژه ای را با شبکه بهداشت و درمان شهرستان دارند.
فرمانده سپاه میناب افزود:حدود ۲۶۷نفر از جهادگران بسیجی در قالب ۱۷ گروه جهادی در محلات با محوریت مساجد و پایگاه‌های بسیج حمایت از خانواده‌های درگیر بیماری کرونا را برعهده دارند.
فرمانده سپاه میناب با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا در این شهرستان۱۴۰ گروه جهادی کار خدمت رسانی به مردم را در مناطق محروم عهده دار بودند افزود: برای ضد عفونی اماکن عمومی اعتباری بالغ بر ۸۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.
به گفته درویشی برای مقابله با ویروس کرونا تعداد ۷۰ کارگاه تولید ماسک در این شهرستان راه اندازی شد ،تعداد ۱۴۰۰ نفر در این کارگاه ها فعالیت داشتند و تعداد ۳۰ هزار عدد ماسک تولید و هزینه ای بالغ بر ۱میلیارد ریال هزینه شده است.
سرهنگ درویشی ادامه داد: در اوایل بحث ضدعفونی اماکن و معابر عمومی، تولید و توزیع ماسک، انجام شد که به تدریج به اجرای طرح شهید سلیمانی رسیدیم.
وی خاطر نشان کرد: از اقدامات مهم طرح سردار شهید سلیمانی در میناب می توان به قرنطینه بیماران کرونایی، شناسایی افراد مبتلا به این ویروس در تماس با فرد بیمار و محافظت از افراد دارای بیماری زمینه ای اشاره کرد.
سرهنگ پاسدار درویشی خاطر نشان کرد: با قرنطینه معکوس از تردد خانواده‌های درگیر بیماری کرونا جلوگیری شده توانستم تعداد۲ هزار و ۶۰۰ بسته معیشتی برای مایحتاج تقدیم کنیم.
به گففته سرهنگ درویشی بدون شک اقدامات انجام شده و این حرکت جهادی بسیار ارزشمند، نقش مهم و اساسی در کنترل موج جدید کرونا دارد و به امید خدا همه ی مردم به زودی شاهد نتیجه آن خواهند بود.
انتهای پیام/ز

لینک کوتاه: