• تاریخ: دی ۸, ۱۳۹۶-۷:۱۷
  • شناسه خبر: 68332

” فلافل هزاری ” لذیذترین شام جوان مینابی+تصاویر

جوانان جویای کار اما تحصیل کرده در شهرستان میناب برای گریز از بیکاری شغل فلافل فروشی را انتخاب کرده اند. ...

 

به گزارش میناب جنوب، این روزها در هر گوشه و کنار خیابان های شهر میناب که بنگرید مکان هایی را مشاهده می کنید که با راه اندازی دکه های خودگردان توسط جوانان جویای کار شغل فلافل فروشی را انتخاب کرده اند،جوانانی که برخی از آنها از تحصیل کرده های امروز جامعه نیز محسوب می شوند.

فلافل فروشی، یکی از مقرون به صرفه ترین شغلی است که می شود با اندک پول آورده سود کلانی عاید فرد شود، دکه های فلافل فروشی مشتریان بخصوص خودشان دارند، مشتریانی که طعم و مخلفات زیاد به همراه قیمت مناسب را بر دیگر دکه های فلافل فروشی ترجیح می دهند و بیشتر مصرف کنندگان فلافل اغلب جوانان و نوجوانانی هستند که ترجیح می دهند شام خودشان را بیرون از منزل صرف کنند.

فلافل در قیمت های مختلفی در شهرستان میناب و روستاهای آن به فروش می رسد، دونانه با مخلفات فلافل چهارتایی ۳۰۰۰ تومان، یک نان و چهارتا فلافل ۲۰۰۰ تومان و از بهترین نوع و مشتری پسند همان فلافل هزار تومانی است، فلافلی که هم ارزان و هم به واسطه کوچک بودن نان فانتزی آن مخلفات در خودش به راحتی جاباز میکند و مشتریان این نوع فلافل را به سایر قیمت ها ترجیح می دهند.

فلافل فروشی از سال ۱۳۷۹ در شهر میناب رواج پیدا کرد و تعداد کمی از افراد به این شغل روی آوردند اما با گذشت ۱۷ سال از عمر فلافل فروشی در شهرستان تا چشم کار می کند دکه های فلافل فروشی راه اندازی شده است.

اغلب این جوانان به دلیل نداشتن ضمانت بانکی و مهارت خاصی از دریافت تسهیلات بانکی از  ورود به عرصه های اقتصاد مقاومتی باز مانده اند که نیاز است مسئولین با شناسایی این افراد و اعطای تسهیلات لازم جهت اشتغالزایی هدفمند و دائم اقدام کنند.

برخی دیگر کارگر ساختمانی ساده هستند, آنها روزها کارگر سیار هستند و شب ها برای تامین مخارج زندگی خود فلافل می فروشند و در کنار آن به شغل بنزین فروشی هم مشغول هستند،آن ها برای اینکه مشتریان زیادی جذب کنند مجبور هستند فلافل های خود را به قیمت هزار تومان به فروش برسانند تا از رقابت با سایر فلافل فروشی ها عقب نمانند.

 

 

 

 

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: