• تاریخ: مرداد ۱۳, ۱۳۹۶-۱۷:۲۰
  • شناسه خبر: 64893

امام جمعه توکهور و هشتبندی:

فهم اولویت های مردم در پشت اتاق های دربسته ممکن نیست

خطیب جمعه توکهور-هشتبندی رفع مشکلات مردم برای مسئولان در اولویت دانست و گفت: فهم اولویت های مردم در پشت اتاق های دربسته ممکن نیست. ...

به گزارش میناب جنوب، حجت الاسلام محمد بارانی،خطیب جمعه توکهور-هشتبندی در خطبه های امروز نمازجمعه با اشاره به مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری توسط رهبر معظم انقلاب گفت:یک دوره جدید مدیریتی در کشور آغاز شد که امیدواریم مسئولین محترم با برنامه ریزی و تدبیر در جهت خدمت به مردم و انقلاب اسلامی حرکت کنند.
حجت الاسلام بارانی با بیان اینکه انتخابات ریاست جمهوری با حضور باشکوه مردم برگزار شد و همه دنیا شاهد مردم سالار دینی در ایران اسلامی بودند؛به اوضاع کشور در قبل از انقلاب اشاره کردند و افزود:مردم ما در قبل از انقلاب هیچ دخالتی در سرنوشت خود و کشور نداشتند اما از افتخارات و برکات جمهوری اسلامی همین مردم سالاری حاکم بر کشور است.
امام جمعه توکهور-هشتبندی سه جهت گیری توصیه شده توسط رهبری به رییس جمهور را مهم و راهبردی دانست و با تاکید براینکه این موارد باید جهت گیری همه مسئولان در نظام اسلامی باشد؛در تبیین این موارد کفتند:اولویت اول مشکلات مردم؛مسائل اقتصادی و معیشتی است که خوشبختانه در سخنان رییس جمهور هم ریشه کنی فقر مطلق از جمله وعده ها بود که ما آنرا به فال نیک میگیریم.
بارانی در ضمن روایتی از امیرالمومنین(ع)؛نیاز مردم به مسئولان را نعمتی بر آنها دانستند و با توصیه به خدمت گذاری به مردم گفتند:مسئولان باید در خدمتگذاری به مردم شبانه روز نشناسند و با افتخار خودرا خادم مردم بدانند و در عمل هم در همین مسیر حرکت کنند.
وی مسئولیت را بزرگترین امانت در جامعه اسلامی برشمردند و با تاکید بر اینکه وقت مسئولیت محدود و کار فراوان است؛خاطرنشان کردند:باید اولویت ها در کارها رعایت شود و ببینیم اولویت مردم چیست؟آیا اولویت مردم تعطیلی فلان کنسرت یا جلسه سیاسی است یا عدالت و ریشه کنی فقر و فساد و حل مشکلات معیشتی مردم است؟آیا اولویت اصلاح شبکه جاده ای و راههاست یا خرید هواپیماست؟ لذا رعایت اولویت مردم مساله مهمی است که باید دولت مردان ما به آن توجه کنند.
امام جمعه توکهور-هشتبندی با بیان اینکه فهم اولویت ها در اتاق های دربسته و گزارشات بر روی کاغذ ممکن نیست و باید به میان مردم رفت و بی واسطه حرف آنها را شنید و درد و مشکلات آنها را لمس کرد؛اذعان کردند:مردم در وضعیت معیشتی درستی نیستند و تورم و گرانی بر مردم فشار اورده است لذا مسئولان محترم باید با برنامه و تدبیر برای حل این معضلات فکری کنند .
وی با اشاره به سخنان ریاست محترم جمهوری؛وضعیت کشاورزی و کشاورزان در توکهور-هشتبندی را دور از شان این قشر زحمتکش دانستند و با اشاره فشار مضاعف که با بی تدبیری بر این قشر تحمیل شده است؛به مراجعه حضوری کشاورزان به دفتر امام جمعه و بیان مطالبات و صدور فیش های جریمه دهها میلیونی برای انها اشاره کردندوگفتند:کشاورزان ما درمانده شده اند!!اگر حمایتی نمی شونو لااقل سنگ بزرگی که باعث زمین خوردن آنها میشود هم جلوی پایشان انداخته نشود؛این فیش های جریمه اضافه برداشت آب با مبالغ سنگین میلیونی بر چه اساس و معیار سنجشی است و این چه روش عجیب حمایت از کشاورز است.
امام جمعه توکهور-هشتبندی با بیان اینکه همگان قبول داریم که کشور ما در حوزه آب در وضعیت بحرانی به سر میبرد؛در ضمن توصیه به مردم در صرفه جویی در مصرف… بیشتر بخوانید.
امام جمعه هشتبندی اقتدار و صلابت در برابر دشمن را یک امر ضروری دانست و با بیان اینکه باید در برابر توهین و زور علیه ملت بزرگ ایران ایستاد؛گفت:امروز از همه وقیح تر و زورگو تر رژیم امریکاست و باید در برابر هارت و پورت های این آقای قلدر در آمریکا در همان سطح ایستاد و رییس جمهور محترم ما محکم موضع گیری کند و از عزت و شرافت و کرامت ملت دفاع کند.
وی هزینه های سازش و تسلیم را از هزینه های مقاومت در برابر دشمن به مراتب سنگین تر دانستند و با اشاره به لبخندهای دشمن در مواقع مختلف تصریح کرد:نباید خباثت و دشمنی و عمق کینه آنها نسبت به جمهوری اسلامی را با این لبخندهای ظاهری فراموش کرد در حالی که قطعا آنها دنبال طراحی توطئه برای براندازی نظام اسلامی هستند لذا غفلت و سرمست شدن از لبخند دشمن خلاف تدبیر و حکمت است.
حجت الاسلام بارانی با اشاره به سخنان رهبری مبنی بر آب دیده شدن ملت ایران در برابر دشمنی ها تاکید کرد:ملت فهیم و انقلابی ایران با شناخت درست شرایط و عمق دشمنی آنها بدون توجه به دست چُدَنی با پوشش مخملی آمریکایی ها بلند فریاد میزنند: مرگ_بر_امریکا
خطیب جمعه توکهور-هشتبندی یکی از راههای ایستادگی در برابر دشمن را حفظ اتحاد ملی دانستند و با بیان اینکه نباید به بهانه واهی اجازه التهاب و دودستگی را در بین ملت داد گفتند:قطعا نیروهای مومن و پرانگیره انقلابی باید در حفظ این انر مهم کمک کنند و دولت هم قدردان این جوانان پرشور و فهیم باید باشد.
بارانی در پایان خاطرنشان کردند:امیدوارم با توکل و توسل به پروردگار متعال و کار جهادی و حساب شده؛رییس جمهور محترم و همکارانشان بتوانند با حفظ هویت انقلابی و اسلامی خود و کشور در جهت پیشرفت هرچه سریع تر کشور و خدمت گذاری صادقانه به همه مردم شریف ایران حرکت بکنند.
انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: