• تاریخ: آذر ۲۱, ۱۳۹۴-۰:۴۴
  • شناسه خبر: 40671

فواید عجیب رفتن به تعطیلات در زمستان برای مبتلایان بیماری‌‌های خاص

رفتن به تعطیلات در فصول سرد سال می‌تواند اثرات درمانی خاصی بر روی برخی از بیماری‌‌ها از خود بر جای بگذارد. به گزارش پایگاه خبری تحلیلی میناب جنوب ،پژوهشگران به افراد توصیه می‌کنند در طول فصول سرد سال در صورت امکان حتما مسافرت به مناطق گرمسیر داشته باشند. گفتنی است، بر اساس جدیدترین پژوهش‌ها سفر ...

رفتن به تعطیلات در فصول سرد سال می‌تواند اثرات درمانی خاصی بر روی برخی از بیماری‌‌ها از خود بر جای بگذارد.

3891316_250

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی میناب جنوب ،پژوهشگران به افراد توصیه می‌کنند در طول فصول سرد سال در صورت امکان حتما مسافرت به مناطق گرمسیر داشته باشند.

گفتنی است، بر اساس جدیدترین پژوهش‌ها سفر به مناطق گرمسیری اطراف دریاها به بهترین شکل می‌تواند نقش نوعی مکمل درمانی برای رفع مشکلات ناشی از تغییرات آب و هوا و سرما را در افراد داشته باشد.
بررسی‌ها نشان می‌دهند، در وهله اول مسافرت و تعطیلات می‌تواند باعث سلامت قلب و کاهش فشار خون ناشی از کارهای روزانه شود.
کارشناسان همچنین دریافته‌اند گذراندن تعطیلات در مناطق گرم می‌تواند سبب افزایش دریافت ویتامین D توسط بدن از نور خورشید شود و به این ترتیب باعث افزایش و تقویت سیستم ایمنی بدن و در نتیجه کم شدن میزان ابتلا به انوع بیماری‌های ویروسی و باکتریایی شود.
کارشناسان گذراندن تعطیلات در فصول سرد سال در مناطق گرمسیر را به ویژه به بیماران مبتلا به بیماری‌های خود ایمنی از جمله ام اس، آلرژی، سل و بیماری پوستی پسوریازیس توصیه اکید می‌کنند.
همچنین خوردن غذاهای دریایی حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶، در حین تعطیلات می‌تواند سبب تقویت سیستم ایمنی، زیبایی پوست و کاهش ابتلا به مشکلات قلبی و عروقی شود و در نهایت گذراندن تعطیلات در یک منطقه خوش آب و هوا به ویژه اطراف دریا می‌تواند سبب جذب بیشتر اکسیژن و در نتیجه تولید بیشتر ماده شیمیایی سروتونین و بهبود کیفیت خواب در افراد شود.
در عین حال دانشمندان توصیه اکید می‌کنند که افراد در ساعات غیرخطرزا در ساحل دریا قدم زده و یا شنا کنند و در تمام طول تعطیلات استفاده از کرم‌های ضد آفتاب را فراموش نکنند.
منبع: باشگاه خبرنگاران
انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: