• تاریخ: ژوئن 11, 2019-11:41
  • شناسه خبر: 74349

فرمانده مرزبانی ناجا عنوان کرد؛

قاطعانه جلوی قاچاق و بی‌امنیتی در منطقه را می‌گیریم/ صبح فردا پیکر شهدای مرزبانی تشییع می‌شود

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به دستگیری سه نفر از عاملین شهادت مرزبانان مینابی گفت: از دستگاه قضا خواستاریم برای عاملان شهادت حداکثر مجازات در حداقل ترین زمان ممکن صادر کند. ...

سردار قاسم رضایی، فرمانده مرزبانی ناجا در گفتگوی اختصاصی با خبرنگا میناب جنوب،اظهار کرد: با توجه به گستردگی استان هرمزگان و مرز طولانی که با کشورهای همسایه مثل عمان، امارات و بخشی با قطر دارد به همین دلیل مرزبانی این استان گسترش پیدا کرده است.

فرمانده مرزبانی ناجا عنوان کرد: دریابانی هرمزگان ماموریت های مختلف از جمله کنترل مرز، کنترل ترددهای غیر مجاز و همچنین مقابله با هر گونه قاچاق یکی از وظایف ذاتی مرزبانی و حوزه دریایی هرمزگان است.

رضایی تصریح کرد: هرمزگان در یک سال گذشته اقدامات بسیار خوبی انجام داده مخصوصا در دو ماه اخیر هم کشفیات بسیار خوب و مقابله از ورود کالاهای غیر مجاز به درون کشور و هم مبارزه با کالاهای هدف به خروج از کشور داشته است.

وی با بیان اینکه در استان هرمزگان به خصوص حوزه مرزی شرق آن با معضل عدم توجیه بعضی از مرزنشینان و کسانی که حاشیه ساحل هستند به قوانین و مقررات مرزنشینی و وظایف و اختیارات مرزبانی مواجه هستیم، عنوان کرد: یک آشفته حال در برخی از مناطق هرمزگان می بینیم و کارهای غیر شایسته از جمله تعرض و تعدی به ماموران نظام و مرزبانی که جایگاه والا و قانونی در کشور دارند را انجام می دهند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه در هرمزگان فرهنگ غلط حاکم شده به طوری که مامور برای انجام وظیفه اش با اراذل و اوباش مواجه می شود، گفت: ماموری که در سطح استان، منطقه و مرز اعمال قانون می کند وظیفه اجرای دقیق قانون را دارد که جلوی هر گونه ورود و خروج کالاهای غیر مجاز را بگیرد اما متاسفانه امروزه ماموران با تعرض ارذل و اوباش مواجه می شوند.

رضایی تصریح کرد: امروز صبح مثل همیشه ماموران مرزبانی وظیفه خود را دنبال می کردند وقتی با یک گروه که دنبال قاچاق و مخل امنیت اقتصادی ، بخشی از منافع ملی را به خطر می اندازند به تولید و کالاهای اساسی کشور ضربه می زنند هنگامی که ماموران شروع به مقابله با آنها می کنند قاچاقچیان تعدی کرده و با تعرض به ماموران دو نفر از همکاران بنده که زحمت کشان،کادرهای مجرب، با اخلاق و متعهد بوده اند به شهادت می رسانند.

وی افزود:جای بسی تامل دارد هم برای کسانی که اراذل و اوباش بوده و هم کسانی که مخلان امنیت را مورد حمایت قرار می دهند و یا اینکه بی تفاوتی به این موضوعات هستند.

فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر اینکه به طور جد جلوی قاچاق و بی امنیتی این منطقه را می گیریم، تصریح کرد: قطعا حضور بنده در اینجا پیامی برای اراذل دارد ما این منطقه با امکانات مقابله جدی خواهیم کرد و حتما با دستگاه قضایی انتظار است کسانی که این جنایت و مشابه این جنایات را مرتکب می شوند همان طور که همیشه حمایت کرده اند ماموران اجرا قانون را در این موضوع نیز مورد حمایت قرار دهند.

رضایی با اشاره به دستگیری سه نفر از قاتلین، خاطر نشان کرد: از دستگاه قضا در خواست داریم با وظایف قانونی که دارند حمایت کنند و عاملین این قتل را حداکثر مجازات در حداقل ترین زمان ممکن صادر کنند.

وی با بیان اینکه امروز کل مرزبانان کشور داغ‌دار این موضوع هستند، عنوان کرد: ما پشتیبان مظلوم هستیم و درخواست و مطالبه به طور جد داریم که با عاملان به طور قطع و در حداکثر سرعت برخورد جدی و قانونی صورت گیرد.

فرمانده مرزبانی ناجا اظهار کرد: در حالی که این شهادت ها برای ما شیرین بوده؛ اما اینگونه مظلوم به شهادت رسیدن بسیار سخت است.

رضایی تصریح کرد: تشیع پیکر مطهر شهدا فردا صبح با حضور مردم شهید پرور و مرزبان این منطقه در میناب برگزار خواهد شد و ان شاالله دستگاه قضایی طوری رسیدگی کند که در حداقل زمان قاتلین آنها به سزای اعمالشان برسند.

وی با بیان اینکه کسی که تعدی به مامور نظام می کند قانون آن ها را شرور و مفسد امنیتی می داند، گفت: قانون با کسانی که هنگامی که کالای قاچاق به منطقه می آید و یا سوخت می خواهد خارج شود و مامور به سمت آنها می آید با سنگ و چوب و چماق به سمت ماموران حمله ور می شوند به طور قطع برخورد می کند.

فرمانده مرزبانی ناجا خاطر نشان کرد: از نمایندگان کمیسیون مجلس در خواست کردم که امنیت داخلی را که توسط یک عده اراذل و اوباش، مفسد اقتصادی و مافیا در پشت قضیه هستند را رسیدگی کنند و امروز با حضور خود در هرمزگان این موضوع را رسیدگی و کنترل می کنیم.

شهید افراسیابی متاهل، اهل روستای قلعه قاضی هرمزگان و شهید کریمی مجرد اهل شهر اندیمشک صبح امروز در راستای مقابله با قاچاق احشام، سوخت و مواد مخدر با قاچاقچیان در دریای جنوب در آبهای خلیج فارس بندرکوهستک به فیض شهادت نائل شدند.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: