• تاریخ: اسفند ۱۹, ۱۳۹۶-۹:۵۰
  • شناسه خبر: 70013

انتظار بی پایان درحوالی میناب؛

قصه پرغصه روستای ۳۹۰ نفری از پروژه نافرجام راه دسترسی محلی+تصویر

انتظار هشت ساله اهالی روستای چُـراک میناب برای داشتن یک راه روستایی هنوز برآورده نشده است. ...

 

به گزارش میناب جنوب، روستای صعب العبور و فاقد راه آسفالته چُراک  در ۵۵ کیلومتری میناب با ۱۰۰ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۳۹۰ نفر یکی از معدود روستاهای شهرستان میناب است که علاوه بر محروم بودن از خانه بهداشت و درمان از راه روستایی نیز محروم هستند.

نبود راه روستای چُراک شهرستان میناب یکی از معدود سوژه‌هایی است که بارها اهالی این بخش در هر سال‌، ماه و روز به خبرنگار ما گوشزد و نارضایتی خود را نسبت به بی‌اعتنایی و عملکرد ضعیف مسؤولان به این مسأله اعلام کرده، اما گویا اراده چندانی برای حل مشکل این محورهای بی‌کیفیت نیست و به طور مستمر مردم این دیار همچنان متحمل مشکلات هستند.

کلثوم میرسالمی رئیس شورای اسلامی روستای چُرا ک در گفتگو با میناب جنوب گفت: پروژه احداث راه روستایی به مسافت ۱۵ کیلومتر تا روستای چراک در سال ۸۹ کلنگ زنی شد اما با گذشت هشت سال از از گلنگ زنی آن فقط ۵ کیلومتر راه آسفالته انجام شده است.

وی افزود: در جلسه بخشداری اعلام شد که ۷۰۰ میلیون تومان برای اصلاح و نوسازی آسفالت روستای چراک اختصاص یافته اما با گذشت چند سال از کلنگ زنی این پروژه طرح بصورت نیمه کاره رها شده بطوری که آسفالت حاشیه پل ها نیز تخریب شده است.

میرسالمی بیان کرد: کیفیت نامناسب و فرسودگی آسفالت، چاله‌های عمیق و فراوان، غیر استاندارد و کم عرض بودن پل‌ها، عرض کم جاده با مشخصه راه روستایی، قوس‌های افقی و عمودی تند یکی از مشخصه های بارز جاده روستای چُراک می باشد.

رییس شورای اسلامی روستای چراک گفت: با توجه به اهمیت کار و اعلام واگذاری اعتبار برای اجرای پروژه از مسئولین تقاضا داریم حداقل بخشی از این راه روستایی به تمام برسانند.

وی خاطر نشان کرد: اگر راه روستای چراک به اتمام برسد اهالی روستاهای دیگر از قبیل روستای  بن در، کوه تحتان،سمسولی، توتنگ، پشت کلات، چاحنان،صادر و کلمان نیز در زمینه تردد به مشکل برنخواهند خورد.

گفتنی است پروژه راه روستایی ۹ کیلومتری روستای چراک بعد از کلنگ زنی دوساله به اتمام برسد اما با گذشت هشت سال فقط چهار کیلومتر آسفالت و مابقی راه به روستای بندر روند کند و نا امید کننده خود را دنبال می کند.

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: