• تاریخ: مرداد ۲۲, ۱۳۹۷-۸:۵۷
  • شناسه خبر: 71827

قلب چاقو خورده دو جوان مینابی التیام یافت

رئیس بیمارستان میناب از عمل موفقیت آمیز قلب های پاره دو جوان مینابی به دنبال ضرب و جرح در میناب خبرداد. ...

دکتر محمد مورخ رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب در گفتگو با میناب جنوب، از نجات جان ۲ جوان مینابی از مرگ حتمی خبر داد و گفت : بدنبال نزاع و درگیری در یکی از محلات بخش مرکزی میناب که منجر به ضرب و جرح ۲ جوان ۲۴ ساله و ۳۰ ساله  با چاقو توسط یک نفر ضارب از ناحیه قلب که به شدت آسیب دیده بودند , بلافاصله و در کمترین زمان ممکن با قید فوریت در بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفتند.

دکتر محسن پیر مرادی جراح و متخصص جراحی عمومی مستقر  در بیمارستان میناب گفت: با توجه یه شرایط بیماران که ابتدا در حالت شوک و کما بودند، بیمار اول چاقو به قفسه سینه برخورد  و باعث پارگی دهلیز راست و تامپوناد شده بود و بیمار دوم چاقو به قفسه سینه و تامپوناد اصابت کرده و مجروح به بیمارستان میناب اعزام شدند.

وی ادامه داد: از آنجائیکه  شدت جراحات وارده به قلب مصدومین بیش از حد انتظار بود  پس از انجام سونوگرافی اورژانسی بدون فوت وقت  تحت عمل جراحی قلب قرار گرفتند و پس از پنج ساعت با همکاری متخصص بیهوشی دکتر حسینعلی عطایی و تیم جراحی اتاق عمل جلو خونریزی و پارگی قلب گرفته شد.

متخصص جراح عمومی در ادامه افزود : در روند جریان عمل این دو جوان که خون زیادی از دست داده بودند حدود ۸ واحد خون به مصدومین تزریق شد و خوشبختانه بدون دستگاه کمک تنفسی ( اینتوبه )با مراقیت های ویژه در بخش آی سی یو پس از التیام از این بیمارستان ترخیص شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان از زحمات دکتر پیرمرادی و تیم جراحی وی بخاطر تلاش بی وقفه در عرصه این رویداد پزشکی در میناب تشکر و قدردانی خود را ابراز داشته و برایشان آرزوی موفقیت کرد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: