• تاریخ: آوریل 7, 2013-20:19
  • شناسه خبر: 123

قیمت گازوئیل در مناطق مرزی افزایش نمی یابد

میرکاظمی در واکنش به‌طرح دولت برای‌افزایش قیمت گازوئیل در مناطق مرزی: رییس کمیسیون انرژی مجلس، با اشاره به قاچاق سوخت بویژه گازوئیل در مناطق مرزی کشور و طرح دولت برای افزایش قیمت آن، گفت: قیمت گازوئیل در مناطق مرزی تغییر نکرده و هرگونه تغییرقیمت این سوخت غیر قانونی است.  . به گزارش پایگاه خبری میناب ...

میرکاظمی در واکنش به‌طرح دولت برای‌افزایش قیمت گازوئیل در مناطق مرزی:
رییس کمیسیون انرژی مجلس، با اشاره به قاچاق سوخت بویژه گازوئیل در مناطق مرزی کشور و طرح دولت برای افزایش قیمت آن، گفت: قیمت گازوئیل در مناطق مرزی تغییر نکرده و هرگونه تغییرقیمت این سوخت غیر قانونی است.
 .

به گزارش پایگاه خبری میناب نیوز،سید مسعود میرکاظمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه دلایل ایجاد قاچاق سوخت در کشور، تفاوت آن بین قیمت داخلی و بین‌المللی است، گفت: در شرایط فعلی متاسفانه به دلیل تفاوت قیمت داخلی و بین‌المللی گازوئیل، انگیزه برای قاچاق این سوخت افزایش چشمگیری داشته است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، دو روش را برای مبارزه با قاچاق سوخت در کشور برشمرد و افزود: اصلاح قیمت‌ها و رسیدن به نرخ بین‌المللی و مبارزه با قاچاق از جمله روش‎هایی است که می‌تواند باعث کاهش قاچاق سوخت در کشور شود.

وی با بیان اینکه برای توقف قاچاق سوخت و بویژه گازوئیل باید به تغییر ساختارها پرداخت، تصریح کرد: تنها با کنترل و امنیتی کردن مرزها نمی توان از قاچاق سوخت به کشورهای همسایه جلوگیری کرد، لذا این امر نیازمند بسته سیاستی از جمله اشتغال زایی در مناطق مرزی و حمایت از صنعت و تولید بوده، چراکه تغییر ساختارها باعث نزول قاچاق در مناطق مرزی کشور خواهد شد.

میرکاظمی با رد این موضوع که نرخ گازوئیل در مناطق مرزی افزایش خواهد یافت، اظهار داشت: قیمت گازوئیل به هیچ عنوان در مناطق مرزی تغییر نکرده چون هر گونه تغییر قیمت این سوخت غیر قانونی است و مردم مناطق مرزی با نرخ فعلی می‌توانند از سوخت گازوئیل استفاده کنند، اما دولت و بخش خصوصی اجازه دارند در این مناطق برای صادرات گازوئیل از نرخ‌های بین‌المللی استفاده کنند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس، راه کار این کمیسیون را برای جلوگیری از قاچاق سوخت استفاده از بسته سیاستی دانست و خاطر نشان کرد: نزدیک شدن قیمت گازوئیل به نرخ بین‌المللی، ایجاد اشتغال در مناطق مرزی کشور و برخوردهای امنیتی و قضایی با قاچاقچیان سوخت، از جمله راه کارهای کمیسیون انرژی برای مبارزه با قاچاق سوخت است./۱۱۶

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: