• تاریخ: آگوست 22, 2020-16:17
  • شناسه خبر: 76034

مایده؛ برای پیوند مغز و استخوان راهی تهران شد/ هزینه درمان ۸۰ میلیون تومان

دختر ۱۱ ساله مینابی از توابع حکمی با تحمل سالها رنج بیماری به همراه کلیه اعضای خانواده جهت انجام آزمایشات و آماده سازی افراد اهدا کننده برای عمل پیوند مغز و استخوان راهی تهران شد. ...

‌یکی از اعضای خانواده مایده ملکی از روستای حکمی شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب گفت: مایده در ۹ سالگی بیماری زرده گرفت و خونش دچار مشکل شد و الان سلولهای خونساز بدنش قادر به تأمین خون نیستندمایده مدت سه سال است دچار بیماری کم خونی و کلیوی شده است.

وی افزود: با کم شدن خون وی سبب بروز فشار به کلیه هایش شد و این موضوع سبب شد تا مایده سالها با این بیماری دست و پنجه نرم کند و از بازی کودکانه با همسالانش جا بماند.

عموی مایده با اشاره به هزینه زیاد درمان ادامه داد: دکترهای بندر عباس گفتند کلیه هاش از کار افتاده و باید دیالیز شود تا زمانی که عمل پیوند کلیه برایش انجام شود باید صبر کرد.

ملکی تصریح کرد: به ناچار دکتر او را عوض کردیم و سراغ دکترهای یزد گرفتیم که برای درمان مایده، دکتر شکیبا را معرفی کردند و الان سه سال است زیر نظر دکتر شکیبا دکتر کلیه و دکتر هاشمی دکتر خون در بیمارستان یزد قرار دارد.

عموی مایده در حالی که بغض رنج بیماری مایده گلویش را گرفته بود گفت: دکتر ها پس از انجام آزمایشات زیاد به این نتیجه رسیدند که باید عمل پیوند مغز و استخوان انجام شود، ۱۹ مرداد با کل اعضاء خانواده به مرکز طبی کودکان در تهران رفتیم والان بعداز گذشت ۱۰ روز دوباره اعزام تهران شدیم تا کارهای آماده سازی بیمار و اهدا کننده را انجام دهیم.

خانواده ای که کلیه لوازم خانه، طلا و اساسیه منزل به فروش رساند تا هزینه درمان دختر بیمارش جمع کند و پدر این دختر بیمار اینطور گفت که: اگر خون خودمان به مایده بخورد عالی می شود وگرنه باید خون از آلمان بیاورند که هزینه آوردن آن بالغ بر ۱۷۰ میلیون می شود که هزینه درمان برای ما یک مشکل دیگری خواهد شد.

بنابر گزارش میناب جنوب؛ با توجه به طول مدت زمان انجام این عمل و مراقبتهای بعداز عمل که حدود سه سال به طول خواهد کشید که بیمار ماهیانه برای معاینه باید پیش دکتر برود و از طرفی هزینه های ایاب و ذهاب؛ خوراک ،جا و مکان ، هزینه دارو و درمان و آزمایشات گران قیمت نیاز است تا خیرین نیکوکار، مسئولین، اهالی روستا برای کمک به جمع آوری هزینه درمان این دختر همت کنند.

شما مردم نیکوکار می توانید وجوهات خود را به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۲۳۸۶۲۱۵۳۷ به نام اکبر ملکی واریز نمایید.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: