• تاریخ: خرداد ۲۶, ۱۳۹۶-۹:۳۵
  • شناسه خبر: 64211

مراسم احیای دومین شب قدر در میناب برگزار شد+عکس

همزمان با شب شهادت امیرالمومنین(ع) آیین احیای دومین شب قدر در شهرستان میناب برگزار شد. ...

به گزارش میناب جنوب، به مناسبت شهادت اولین پیشوای شیعیان جهان  حضرت علی(ع) بقاع متبرکه، مساجد، تکایا، محلات، کوچه ها و خیابان های شهرستان میناب در سوگ مولا علی(ع) سیاه پوش بود و مداحان و تعزیه خوانان به عزاداری برای اولین پیشوای شیعیان جهان پرداختند و مردم با شب زنده داری در مساجد دست به دعا برداشتند و با معبود راز و نیاز کردند.

 

در شب شهادت حضرت علی(ع) ، مردم موحد و مومن شهرستان میناب در شامگاه پنجشنبه تا سحرگاه در مساجد، تکایا، بقاع متبرکه، امامزاده ها شب قدر را گرامی داشتند و در عزای شهادت نخستین امام شیعیان اشک ماتم ریختند.
در آیین دومین شب قدر امسال مردم این شهرستان با قرائت دعای جوشن کبیر، نیایش و بر سر گرفتن قرآن شب زنده داری کردند و با قرائت ادعیه و قرآن برای بخشش گناهان دعا کردند.

 

آیین مراسم شب احیای دومین شب قدر علاوه بر مرکز شهر، بخش و روستاهای میناب در مسجد حضرت ابوالفضل(ع) روستای کنارترش نیز با حضور انبوه مومنان و محبان امام علی(ع) برگزار شد.

 

در شب‌های قدر علاوه بر مناسبت‌های مذهبی مختلف کمک‌های نقدی و غیرنقدی نیکوکاران و خیرین نیز در مساجد و حسینیه های این شهرستان خالی از دید نبود، کمکی که در راستای دستگیری از فقرا و نیازمندان،ایتام و محرومین انجام می شد.

مراسم احیا در شب‌های نوزدهم، بیست و یکم و بیست وسوم ماه مبارک رمضان با قرائت دعای جوشن کبیر، نیایش و بر سر گرفتن قرآن و عزاداری سنتی برگزار می‌شود.

خانم ذاکری -کنارترش میناب

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: