• تاریخ: اسفند ۱۸, ۱۳۹۶-۱۴:۱۰
  • شناسه خبر: 70005

مسئولان اقدام اساسی برای حل مشکل کشاورزان انجام دهند/ توکهور و هشتبندی نیازمند صنایع تبدیلی

خطیب جمعه توکهور و هشتبندی با بیان اینکه معیشت مردم قطعا باید در اولویت خدمت رسانی دولت مردان قرار بگیرد گفت:مسئولان اقدام اساسی برای حل مشکل کشاورزان انجام دهند. ...

به گزارش میناب جنوب، محمد بارانی خطیب جمعه توکهور-هشتبندی امروز هیجدهم اسفند ماه در جمع نمازگزاران با تبریک سالروز ولادت حضرت زهرا (س )وروز زن به تقارن آن با روز جهانی زن اشاره ای کرد و گفت:با نگاهی به وجه تسمیه این دو مناسبت در ایران و جهان به خوبی میتوان تفاوت نوع نگاه نظام اسلامی و نظام غربی را به زن و جایگاه ارزشی و اجتماعی او مشاهده نمود.
امام‌جمعه توکهور و هشتبندی نگاه ابرازی و کالاگونه به زن ؛را از ویژگی های بارز فرهنگ غرب دانست و در تبیین این مساله افزود:اکثر زنانی که در اروپا به منصبی دست یافتند ،خود اعتراف میکنند که در دورانی مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند و این نگاه متاسفانه در فرهنگ غرب نهادینه شده است.
حجت الاسلام بارانی فروپاشی نهاد مهم خانواده ، خشونت مردان علیه زنان ،کمرنگ شدن نقش مادری و همسری و رواج بی بندوباری را از معضلات امروزه جامعه غربی معرفی و آنرا حاصل تفکر غلط آن جوامع به زن برشمرد و اظهار کرد:در مقابل این تفکر نظام اسلامی با الگو قراردادن صدیقه طاهره (س )به عنوان الگوی کامل زن مسلمان در عین اعطای حقوق اجتماعی برای زنان ؛شان و منزلت اجتماعی و خانوادگی آنها را هم ارتقا بخشیده است.
خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با اشاره به سالروز تاسیس کانون های فرهنگی ؛مساجد را مهمترین پایگاه دینی؛اجتماعی،سیاسی و فرهنگی  و دارای کارکردهای مهمی برای جامعه اسلامی دانست و اذعان داشت:امروزه نیز میتوان از این ظرفیت عظیم برای ترویج تعالیم و ارزش های اسلامی در مقابله با تهاجم‌ فرهنگی و جنگ نرم دشمن با برنامه ریزی صحیح بهره برداری نمود.
حجت الاسلام بارانی با بیان اینکه نباید مساجد تبدیل به نماز خانه صرف گردد ؛ضمن توصیه به کانون های فرهنگی مساجد و سایر مجموعه هایی که در مسجد در حال فعالیت هستند؛گفت:مسجد باید پایگاه اجتماع؛ مشورت، مقاومت و حرکت اجتماعی و فرهنگی باشد و این امر مهم با تعامل و مشورت مجموعه های فعال در مساجد محقق میگردد.
امام جمعه توکهور-هشتبندی با گرامیداشت سالروز تاسیس بنیاد شهید و روز بزرگداشت شهدا ؛ضمن تشکر و قدردانی از دلسوزی و تلاش بنیاد شهید شهرستان در رسیدگی به خانواده های محترم شهدا بیان کرد:شهدا در قلب آحاد ملت ایران جای دارند و این عزیزان با خون خود برای ایران و اسلام عزت و آبرو خریدند.
 بارانی با اشاره به مشکل کشاورزی در فروش محصولات کشاورزی ؛از برگزاری جلسات تکراری با خروجی یکسان به شدت انتقاد کرد و گفت:مشکل و راه حل آن مشخص است و فقط نیازمند عمل و تلاش برای حل آنها از طرف مسئولین است و جلسات تکراری تا بحال دردی از کشاورز زحمتکش درمان نکرده است.
وی با تاکید بر پیگیری عملی مصوبات گذشته توسط مسئولان مربوطه؛از خبررسانی متعدد درباره کارهای موقتی در این رابطه اظهار تاسف کردند و گفت:متاسفانه با این کارها مشکلی از کشاورزان حل نخواهد شد و باید برای حل این معضل فکری اساسی شود.
حجت الاسلام بارانی ایجاد صنایع تبدیلی در منطقه را مهم و حل کننده عمده این مشکلات معرفی کردند و با اشاره به عدم اقدام عملی دولت در این رابطه گفت:دولت باید از بخش خصوصی که برای احداث صنایع تبدیلی اعلام آماده کرده؛حمایت جدی کند و این خواست و تقاضای مردم است که امیدوارم به زودی خبرهای خوبی در این رابطه اعلام گردد.
خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با بیان اینکه کشاورزان ما نیازمند حمایت بیشتر و عملی مسئولان هستند ؛به سفر ریاست محترم جمهوری به استان اشاره کرد و گفت:معیشت مردم قطعا باید در اولویت خدمت رسانی دولت مردان قرار بگیرد.
 انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: