• تاریخ: آذر ۲۴, ۱۳۹۶-۱۴:۴۵
  • شناسه خبر: 68051

امام جمعه توکهور و هشتبندی:

مسئولان نتایج بازدیدها و اقدامات خود در جبران خسارات کشاورزان را اعلام کنند

امام جمعه توکهور و هشتبندی گفت: نباید ضررهای مستمر کشاورزان برای ما عادی شود و هیچ حساسیتی هم بر روی آن نداشته باشیم لذا امیدواریم که مسئولان به داد عمر بر باد رفته کشاورزان توکهور-هشتبندی برسند و چاره ای بیاندیشند. ...


به گزارش میناب جنوب، حجت الاسلام محمد بارانی خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با تشکر از صدوسیما در انعکاس خسارات وارده به کشاورزی و سفر مسئولان مربوطه به منطقه؛به میزان بالای خسارت کشاورزان اشاره کرد و ضمن درخواست برگزاری جلسه اضطراری شهرستان گفتندافزود:اگر امسال هم کشاورزان حمایت نشوند دیگر توانی برای ادامه کار برای آنها باقی نخواهد ماند و این فاجعه بزرگی است که قطب کشاورزی هرمزگان و یکی از مهمترین مراکز کشت محصولات خارج از فصل کشور با آن مواجه شده است.
امام جمعه توکهور و هشتبندی ضمن درخواست حرکت جدی مسئولان در کمک به کشاورزان گفت: توقع مردم از مسئولان محترم جهاد کشاورزی فقط اعلام میزان خسارت نیست بلکه باید چاره ای اندیشیده شود که دست کشاورزِ زحمتکشِ مظلوم گرفته شود و قطعا تحقق این امر جدیت و تلاش مسئولان را می طلبد.
امام جمعه توکهور-هشتبندی با درخواست از مسئولان محلی و شوراهای بخش و شهر در پیگیری این مشکل تاکید کرد: نباید ضررهای مستمر کشاورزان برای ما عادی شود و هیچ حساسیتی هم بر روی آن نداشته باشیم  لذا امیدواریم که مسئولان به داد عمر بر باد رفته کشاورزان توکهور-هشتبندی برسند و چاره ای بیاندیشند.
وی  ضمن گرامیداشت یاد و نام آیه الله دکتر مفتح ؛ایشان را شهید راه وحدت حوزه و دانشگاه برشمرد و بیان کرد: ایشان با تلاشی مجاهدانه و فداکارانه در تحقق وحدت این دو نهاد بزرگ تلاش کردند و  اخر در این راه جانش را تقدیم اسلام وانقلاب کرد.
حجت الاسلام بارانی  وحدت حوزه و دانشگاه؛ را برمبنای خواست امام راحل وتاکید رهبر معظم انقلاب دانست و در تبیین این مهم خاطرنشان کرد:مقصود از وحدت حوزه و دانشگاه این است که طلاب و دانشجویان؛اساتید و علمای ما یک هدف را دنبال کنند و آن هدف عبارت است از:وحدت در سیاست های کلی نظام،صیانت از حقوق ملت؛تحقق اسلام ناب محمدی؛ و ایستادگی در مقابل زورگویان و مستکبرین عالم .
وی تمام تلاش دشمن را در راستای جدایی این دو نهاد مهم دانستند وضمن بیان توطئه های مختلف دشمن در ایجاد اختلاف گفت:یکی از راههای مهم رسیدن به وحدت ،شناختن توطئه های دشمنان است و امیدواریم که روحانیون و دانشگاهیان ما در کنار هم در جهت خدمت به اسلام و انقلاب حرکت کنند تا این انقلاب عظیم به دستان صاحبش حضرت بقیه الله الاعظم برسد.
خطیب جمعه توکهور-هشتبندی به سفر وزیر امور خارجه انگلیس به کشورمان اشاره کردند و با بیان اینکه این سفر نیازمند توجه و تحلیل است گفت:برای ملت ما هیچ فرقی بین امریکا و رژیم صهیونیستی با روباه پیر و پدر مکر و حیله شیطانی یعنی انگلیس خبیث نیست و مسئولان ما باید توجه بکنند که همانطور که آمریکا برای ما غیر قابل اعتماد است ؛انگلیس هم خبیث تر از او و قطعا غیر قابل اعتماد است و به قول قدیمی های بصیر و آگاه ؛سگ زرد برادر شغال است.
وی با اشاره به ادعای انگلیسی ها مبنی بر پایبندی به برجام؛ آنرا یکی دیگر از حیله های روباه پیر نامیدند و و با بیان اینکه انگلیس هم از جمله کشورهایی است که به تعهدات خود در برجام عمل نکرده است؛گفت:در همین سفر هم با شعار بهبود روابط اقتصادی جلو آمدند اما یک جو سنگین رسانه ای را در قبل از سفر راه انداختند و خود هم در ایران با محوریت همین فضای رسانه ای عمل کردند و وقیحانه خواستار آزادی  جاسوس های وطن فروش شدند‌ در حالی که جرم آنها مشخص است و در دادگاههای جمهوری اسلامی محاکمه و خیانت انها تایید شده است‌.
حجت الاسلام بارانی با تاکید بر هوشیاری مسئولین کشور در برابر مکر و حیله دشمن؛برجام را نمونه زنده و حاضر بدعهدی و شناخت کامل دشمن دانست و با بیان عدم پایبندی و اقدام جدی انگلیسی ها به اجرای  برجام گفت:در حالی که رفع محدودیت های بانکی یکی از اهداف مهم برجام بود اما متاسفانه انگلیس حتی به سفارت ایران در لندن اجازه ایجاد یک حساب ساده و بی دردسر را نداده اند و همچنان سفارت ما مشکل بانکی دارد و بعد ادعای حمایت از برجام هم دارند.
وی ادعاهای توخالی انگلیس و فرانسه را در راستای تقسیم کار با آمریکایی ها دانستند و با توصیه به مسئولان و مردم مبنی بر هوشیاری در این مسائل گفتند:مسئولان ما باید بدانند که انگلیسی ها همانطور که تاکنون به تعهدات برجامی خود عمل نکرده اند در ادامه نیز به وعده های خود عمل نمیکنند و نباید فریب لفاظی آنها خورد.

 

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: