• تاریخ: آگوست 17, 2020-13:19
  • شناسه خبر: 76020

فرماندار ویژه میناب تاکید کرد:

مسئولین باید آستانه صبر خود در قبال نقد رسانه ها افزایش دهند

فرماندار ویژه میناب گفت: هر کس در نظام جمهوری اسلامی مسئولیتی را تقبل می کند باید آستانه صبر و تحمل خود را افزایش دهد و در قبال نقد رسانه ها برآشفته نشود. ...

به گزارش میناب جنوب،مجید سلحشور در نشستی با اصحاب رسانه با بیان اینکه نقد سازنده به اصلاح امور کمک می کند و وجب رشد و توسعه  می شود. اظهار داشت:هر کس در نظام جمهوری اسلامی مسئولیتی را تقبل می کند باید آستانه صبر و تحمل خود را افزایش دهد و در قبال نقد رسانه ها برآشفته نشود.

معاون استاندار هرمزگان گفت:خبرنگاران و اصحاب رسانه زبان گویای جامعه هستند و از آنجایی که در همه عرصه ها و میدان های جامعه حضور  فعال دارند و کاستی ها را انعکاس می دهند.

وی تاکید کرد:راه اندازی دفتر نمایندگی خانه مطبوعات در میناب از نیازهای این شهرستان در حوزه اطلاع رسانی که برای تحقق آن تلاش خواهم کرد.
وی با بیان این که هنوز در کشور ما آن گونه که باید فرهنگ نقد پذییری نهادینه نشده، افزود:باید تلاش شود این فرهنگ نهادینه و تقویت شود.

وی تصریح کرد:خاصیت جایگاه یک مسئول به این است که با بهره گیری از ظرفیت رسانه ها نسبت به رفع مشکلات حوزه کاری خود گام بردارد.
این مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر این طلب که ارتباط دو سویه رسانه ها با مسئولان و بر عکس می تواند به رشد و توسعه کمک فراوانی کند، افزود:فعالان رسانه ای در کنار نقدهای سازنده، رخدادها و امور خوب را هم منتشر کنند.
سلحشور همچنین به برخی از مشکلات خبرنگاران اشاره کرد و گفت:در راستای حمایت از اصحاب رسانه مشکلات این قشر پر تلاش را رصد و پیگیری می کنم.

فرماندار ویژه میناب در ادامه به تشریح شرایط کشور در برهه کنونی پرداخت و گفت:شرایط سخت اقتصادی، تحریم ها و رفتار ظالمانه دشمن مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورده ولی از لطف خداوند نا امید نیستیم و امیدواریم به زودی گشایشی در امور رخ می دهد.
رئیس شورای اداری میناب با اشاره به نزدیکی به ماه محرم و ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) بر لزوم اطلاع رسانی بیشتر رسانه ها در زمینه خطر شیوع بیماری کرونا در منطقه تاکید کرد و گفت:از آنجایی که یکی از کارکردهای اصلی رسانه، خاصیت اقناع کنندگی است، از فعالان رسانه ای در میناب می خواهم تا نسبت به اقناع مردم و افکار عمومی و هیئت های مذهبی برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی و نحوه عزاداری در ماه محرم تلاش کنند.
وی گفت:امروز واجب شرعی حفظ جان و سلامت مردم است و رعایت اصول و ضوابط بهداشتی تنها راه حفظ سلامت مردم و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا است.
سلحشور با بیان این که عشق و ارادت مردم میناب به ائمه اطهار(ع) و به ویژه سید و سالار و شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) وصف ناشدنی است، افزود:از این رو آئین های محرم در میناب با جمعیت فروانی برگزار می شود در نتیجه در این شرایط سخت و حساس اجرای این آئین ها با رعایت شیوه نامه های بهداشتی غیر ممکن است و ناگزیر هستیم برخی از برنامه ها نظیر ویژه برنامه پنجم محرم، شیر و کتل و تعزیه را در میناب تعطیل اعلام کنیم.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: