• تاریخ: شهریور ۷, ۱۳۹۷-۲۲:۱۴
  • شناسه خبر: 71915

مسمومیت ۱۳ نفر سندرکی با مصرف پیراشکی

رییس بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب از مسمومیت ۱۳ نفر از اهالی بخش سندرک و روستای گرو به علت مصرف پیراشکی فله ای خبرداد. ...

دکتر محمد مورخ رییس بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب در گفتگوی اختصاصی با میناب جنوب اظهار کرد : سوپروایزر بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب خبری مبنی بر مسومیت ۱۳ نفر از اهالی بخش سندرک و گروی میناب که جهت درمان به بیمارستان مراجعه نموده بودند در دستور کار خود قرار داد.

وی ادامه داد: با بررسی های انجام شده معلوم شد افراد مراجعه کننده بر اثر مصرف کردن پیراشکی های فاسد و به جهت عدم رعایت بهداشت و همچنین حمل و نگهداری در گرما دچار مسمومیت شدند.

به گفته دکتر مورخ ۳ نفر از روستای گرو و ۱۰ نفر از سندرک جزو مراجعه کنندگان مسموم به بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) بودند.

دکتر مورخ افزود: بر اثر مصرف پیراشکی های تاریخ گذشته از بچه دو ساله تا خانم ۳۰ ساله مسموم شدند که از این تعداد، ۱۱ نفر بصورت سر پایی مداوا شدند و ۲ نفر از اطفال که یکی دو ساله و دیگری چهار ساله هست بستری و جهت مدوا به بخش اطفال منتقل شدند.

وی اظهار کرد : اکیپ ویژه متشکل از واحد بیماریهای شبکه بهداشت و درمان برای بررسی موضوع به روستای گرو و سندرک میناب اعزام شدند.

دکتر مورخ بیان کرد: با مشاهده موارد فوق و عدم رعایت بهداشت در واحد صنفی مربوطه معلوم شد در صورت  تعطیلی مکان مذکور اقلام را بصورت فله ای بین مردم توزیع می کنند.

رییس بیمارستان میناب گفت: محموله غذایی حاوی پیراشکی توسط یک دستگاه کامیون در شرایط کاملا غیر بهداشتی در منطقه توزیع می شد که پس از بازرسی از کامیون توسط بازرسان بهداشت محیط کامیون توقیف شد.

وی در پایان از مردم خواست تا نسبت به تهیه و خرید مواد غذایی، خوراکی و آشامیدنی از دکه ها و دست فروشان که بصورت فله ایی این خوارکی ها را عرضه می کنند خودداری کنند.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: