• تاریخ: اسفند ۹, ۱۳۹۶-۲۲:۱۳
  • شناسه خبر: 69882

وزیر نیرو:

مشکل بی آبی دشت میناب در دستور کار دولت/ احداث آبشرینکن ها تنها راه برون رفت از خشکسالی

وزیر نیرو گفت: تامین آب شرب شهرستان میناب بعنوان یکی از اولویت های اساسی در دستور کار وزارت نیرو و دولت قرار دارد و بنده شخصا از اینکه منابع آبی میناب تنها برای مصرف مردم میناب استفاده شود موافق هستم. ...

به گزارش میناب جنوب،رضا اردکانیان وزیر نیرو عصر چهارشنبه در سفری به شهرستان میناب و با شرکت در جلسه شورای اداری این شهرستان ضمن تجدید میثاق از آرمان شهدا،گفت:اصلی ترین مباحث در حفظ نظام اعتماد به مردم است، همه طراحی اقدام اجرایی و توجه به مقررات و ضوابط از این زاویه باید مورد ارزیابی قرار گیرد که این قلم چه تاثیری در اعتماد مردم داشته است.

وزیر نیرو افزود: امسال یکی از سالهای خشک در طول ۵٠ سال گذشته در کشور هستیم، از لحاظ میزان بارندگی کاهش چشمگیری طی سال جاری سپری کرده ایم. بحران آب در جای جای ایران افزایش یافته است همین امر موجب نابودی محیط زیست شده است و این پدیده سبب به وجود آمدن پدیده خشکسالی خواهد بود.

اردکانیان بیان داشت: استان هرمزگان یکی از استانهای مورد توجه دولت است و در تلاش هستیم که بتوانیم در همه حوزه هایی که با مشکلاتی مواجه هستیم آنها را مورد بررسی و مرتفع بسازیم.

این مقام مسئول طرح آبشیرنکن بندرعباس در ابتدای تابستان امسال به ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب به بهره برداری می رسد و از این طریق حج آب برداشتی از سد استقلال کاهش می یابد.

وی افزود: تامین آب شرب شهرستان میناب بعنوان یکی از اولویت های اساسی در دستور کار وزارت نیرو و دولت قرار دارد و بنده شخصا از اینکه منابع آبی شهرستان میناب برای مصرف خود مردم شهرستان استفاده شود موافق هستم.

وزیر نیرو اذعان کرد: بنده تمامی دغدغه و مطالبه های مردم شهرستان میناب را در اسرع وقت جهت جمع بندی مسائل مطرح شده در اختیار رئیس جمهور قرار خواهم داد.

اردکانیان یکی از برنامه های اصلی وزارت نیرو در دوره جدید را تامین ۲۵۰آب از منابع مختلف از جمله نمک زدایی از طریق دریا عنوان کرد و گفت: طرحها و پروژه های شیرین سازی آب پیشرفت خوبی داشته اند و با وارد مدار کردن آب شیرین کن ها برای تامین آب شرب مردم بندرعباس نیاز آبی این شهرستانها هم برطرف خواهد شد و تنها ۴۰ درصد از آّ شرب به استان اختصاص خواهد یافت.

وی در خصوص احداث نیروگاه بزرگ در شرق هرمزگان که زمینه اشتغال خوبی هم در پی دارد عنوان داشت: این پروژه یکی از بزرگترین پروژه های کشور و استان است که بیشتر کارهای مورد نیاز آن انجام شده و تا کنون ٨۵میلیون یورو از اعتبار سرمایه گذاری آن با کشورهای خارجی محقق و بخش دیگری از این پروژه بزرگ هم در حال انجام است.

اردکانیان گفت: دولت عزم خود را برای توسعه و پیشرفت استان هرمزگان جزم کرده و در این سفر طرح ها و پروژه های بزرگی به بهره برداری خواهد رسید.

وزیر نیرو همچنین در شورای اداری فرمانداری ویژه میناب از احداث ساختمان سد گابریک شهرستان جاسک با اعتبار ۱۸۰ میلیارد تومان و بهره برداری از آن در سال ۹۹ خبرداد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: