• تاریخ: دی ۱۳, ۱۳۹۶-۱۲:۴۷
  • شناسه خبر: 68576

مصوبه سفر جاسم جادری به میناب کج شد/ راست کردنش همت می خواهد

عملیات اجرایی ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهرستان میناب از مصوبات سفر جاسم جادری استاندار سابق هرمزگان به شهرستان میناب است به رغم تامین زمین، هنوز بعد از گذشت ۲ هنوز آغاز نشده است. ...

به گزارش میناب جنوب،در حال حاضر حفظ و تندرستی جامعه و ارتقاء سطح سلامت از امور مهم زیر بنایی، پیشرفت و توسعه جامعه به شمار می رود و میل به توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی به مفهوم ارتقاء سطح زندگی از اولویت های هر جامعه و آرزوهای هر ملتی محسوب می شود و جزء  جدایی ناپذیر گرایش های تکامل انسانی است.

بیمارستان ها به عنوان یکی از پایگاه های اصلی بخش درمان در حوزه سلامت به شما می رود اما متاسفانه ساخت بیمارستان ها در استان های مختلف کشور حرکتی  ناهمسان دارد.
بیمارستان های تخصصی و فوق تخصصی در یک استان بسیار زیاد شده و در طرف مقابل استانی همچون هرمزگان از حداقل امکانات موجود در بخش درمان بهره مند نیست و بیماران مجبور به عزیمت به استانهای کرمان، یزد، شیراز ، تهران و…  هستند و در این بین کمبود تخت های بیمارستانی رنج چندین ساله بر پیکره سلامت این استان است.

بیمارستان کاغذی در میناب

بیمارستان هایی نیز در استان هرمزگان وجود دارد که فقط بر روی کاغذ مصوبات سفرهای استانی دولت پیشین نام گذاری شده اند و هرگز اجازه ورود به دنیای واقعی پیدا نکرده اند و همچنین نتوانستند عرض اندام کنند که می توان به آرشیو خبر مراجعه کرد و از راه اندازی و افتتاح بیمارستان دوم شهرستان میناب در دولت پیشین توسط استاندار سابق هرمزگان مشاهده کرد.

بیمارستان دوم شهرستان میناب هنوز بر سر دو راهی مانده و آن چنان بلاتکلیف است که مردم بین واقعیت تا رویا مانده اند که بپذیرند چنین بیمارستانی بنا است احداث شود یا خیر؟

وعده های الکی برای دل خوشی مردم

اکنون یکی از مطالبات جدی و به حق مردم شهرستان میناب احداث بیمارستان دوم که بتواند نیاز اساسی آنان در زمینه درمان را برطرف کند.

کلنگ احداث دومین بیمارستان ۱۶۰ تخت خوابی ام البنین میناب با حضور جاسم جادری استاندار سابق هرمزگان در ۱۷ خرداد سال ۹۴ به زمین زده شد که زخمی بر دل مردم این دیار نشسته و مردم با نشان دادن جای آن از آرزوهای بر باد رفته خود در رابطه با توسعه سلامت استان هرمزگان می گویند، آرزوهایی که حال برای تحقق چشم به راه همت دولت دوازدهم مانده است.

بنا بود بیمارستان دوم میناب با زیربنایی بالغ بر ۱۳ هزار و ۵۳۱ متر مربع با سرمایه گذاری بخش خصوصی در مدت سه سال ساخته شود اما تاکنون هیچ پیشرفت فیزیکی نکرده و تنها پیشرفت آن در خم شدن تابلو است.

اعتبار ساخت این بیمارستان ۴۰۰ میلیارد ریال هدیه دولت تدبیر و امید به مردم شهرستان میناب بود و منابع اعتباری ساخت و تکمیل این بیمارستان به طور کامل با سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت می گیرد ولی وعده ای بیش نبود.

وعده تو خالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان 

در سال گذشته رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده و رایزنی های صورت گرفته ساخت بیمارستان دوم میناب به منظور رفع مشکلات درمانی مردم شرق استان امسال آغاز می شود اما متاسفانه همچنان در پیچ و خم چالش ها قرار دارد.

سیدمصطفی ذوالقدر، نماینده مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با تذکر به وزیر بهداشت بر لزوم احداث بیمارستان دوم میناب، اظهار کرد: وزیر بهداشت نسبت به احداث بیمارستان دوم میناب(درمانی،آموزشی) اقدام مقتضی به عمل آورد.

تذکر نماینده شرق هرمزگان به وزیر بهداشت: لزوم احداث بیمارستان دوم میناب

نماینده مردم شرق هرمزگان تصریح کرد: با توجه به وجود مجتمع آموزش عالی سلامت در این شهرستان و با عنایت به اینکه شهرستان میناب به عنوان مرکزشرق هرمزگان در حال ارائه خدمات به مردم شهرستان های میناب، جاسک، سیریک، بشاگرد، رودان و حتی شهرستان های جنوب کرمان است این بیمارستان می تواند کمک ویژه ای در بحث بهداشتی و درمانی منطقه داشته باشد.

ذوالقدر افزود: احداث این بیمارستان می تواند ضمن ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان در شهرستان در جهت تربیت نیروهای ماندگار باعث افزایش خدمات درمانی خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: شهرستان میناب که هم اکنون مرکز شرق هرمزگان را با خود به یدک می کشد هم اکنون دارای یک بیمارستان با ۹۶ تختخواب بوده که با بهره برداری از بیمارستان جدید تعداد تخت های آن به ۲۵۶ تخت می رسد.

با این تفاسیر که برای ساخت بیمارستان دوم میناب که همچنان چالش های پیش رویشان حل نشدنی باقی مانده و برای تکمیل و بهره برداری شان تدبیری اندیشیده نشده است و امیدواریم مسئولان به وعده های خود جامع عمل بپوشانند.

شهرستان میناب با جمعیتی بالغ بر ۲۵۶هزار نفر در ۹۰کیلومتری مرکز استان واقع شده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: