• تاریخ: ژوئن 3, 2018-15:01
  • شناسه خبر: 71129

مُـنا و محمد رضا خواهر و برادر ناشنوای مینابی نیازمند کاشت حلزون/به نگاه مهربان شما نیازمندیم

مُنا و محمد رضا در حالی رنج ناشنوایی با خود یدک می کشند که خانواده آنها نیز به علت مشکلات مالی و تنگدستی حتی توان بردن آنها به پزشک متخصص هم ندارد. ...

به گزارش میناب جنوب،از هر یک هزار تولد نوزاد در کشور  ۴٫۷ درصد نوزادان با اختلال شنوایی محیطی متولد می‌شوند که به لیل عدم اجرای برنامه ملی غربالگری این آمار از میزان جهانی بیشتر است.

دلایل ناشنوایی در کودکان ۵۰ درصد ژنتیکی،۲۰ درصد نامعلوم یا همان ژنتیکی و بقیه دلایل دیگر دارد که  بهترین سن برای عمل جراحی و کاشت حلزون در سنین ۲ تا ۳ سال می دانند.

شهرستان میناب نیز همچون سایر نقاط کشور شاهد تولد نوزادانی با اختلالات ژنتیکی و مادر زاد است که فقر و محرومیت رنجش خاطر خانواده ها را دوچندان کرده است.

کُـلیبی یکی از روستاهای میناب است که خانواده ای مستضعف با دو کودک ناشنوا را در خود جای داده تا خواهر و برادر مینابی دوران شیرین  کودکی را در سکوت مشقت بار سپری کنند و تاکنون هیچ گونه حمایت و پشتوانه ای را به خود ندیده اند.

خانواده این کودکان ناشنوا در یک اتاق فرسوده و نمور با مبلغ ناچیز یارانه ها زندگیشان را سپری می کنند که در شرایط کنونی و زندگی مشقت بار امکان طی مراحل درمان و هزینه گزاف کاشت حلزون برای فرزندانشان را ندارند.

مادر منا و محمدرضای دو ساله در گفتگو با میناب جنوب با بیان اینکه  مُــنا از بچگی مشکل ناشنوایی داشت،گفت: محمد رضا نیز بعد از تولدش مشکل شنوایی ناچیزی داشت که با وجود مشکلات مالی برای معالجه و گرفتن نوار گوش فرزندانم با کمک یکی از بستگان بخشی از هزینه درمان را پرداخت کردیم.

وی اظهار کرد: برای معالجه منا بسیار تلاش کردیم اما به دلیل تنگدستی، ادامه روند درمان برایمان مقدور نبود.

این مادر رنج دیده گفت: تا بحال هیچ ارگان یا موسسه دولتی و خصوصی برای درمان فرزندانمان اعلام همکاری نکرده اند اما از همه کسانی که این  مطلب را می خوانند می خواهیم کمک های نوع دوستانه خود را برای رفع مشکل شنوایی مُـنا و محمد رضا دریغ نکنند.

 

 

پدر مُــنا و محمد رضا  در ادامه صحبت های همسرش اظهارکرد: منا و محمد رضا بعد از بیدار شدن از خواب فقط گریه می کنند، هر چه با آنها صحبت می کنیم، صدای ما را نمی شوند و حتی نمی توانند مثل ما صحبت کنند که غم بزرگی بر دل ماست لذا امیدواریم هیچ خانواده ای مشکلات این چنینی را تجربه نکنند.

این پدر با بیان اینکه شرایط تنگدستی و نداشتن توان مالی باعث شده تا روز به روز شرایط برای درمان آنها سخت تر شود،عنوان کرد: منا و محمدرضا در بازی کردن با هم سن وسالهای خودشان هم با مشکل روبرو هستند چنانچه اگر منا زودتر عمل نشود حتی از رفتن به مهد کودک نیز باز می ماند.

وی ادامه داد:طبق تشخیص پزشکان برای درمان فرزندانمان باید عمل جراحی کاشت حلزون انجام شود که متاسفانه توان پرداخت هزینه های عمل جراحی حتی در صورت پوشش بیمه های دولتی را هم نداریم.

رنجبری کلیبی با تاکید بر اینکه از مسئولین و خیرین می خواهم که برای رفع مشکلات فرزندانم به کمک ما بیایند،افزود: امیدوارم که با کمک خیرین و مسئولان بتوانیم بخشی از مشکلات آنها را که نیاز مبرم به کاشت حلزون دارد برطرف کنیم.

پدری که کارگر ساده است و برای تهیه امرار و معاش خانواده مجبور است در هوای گرم این روزهای شهرستان میناب کار کند تا فقط بتواند پولی برای خوراک و پوشاک فرزندانش تهیه کند بعض گلویش را گرفته بود و تمام آرزویش این بود که خیر نیکوکاری برای درمان گوش های منا و محمد رضا پیدا شود.

 

خانواده فقیر و مستمندی که فقط چند سال از آغاز زندگی مشترکشان می گذرد، دو فرزند ناشنوا دارند، تا کنون پیش از این مشکلات آنها رسانه ای نشده است.

این خانواده در یک اتاق زندگی می کنند که از دیوار های اتاق ها می توان به بضاعت مالی آنها پی برد؛خانواده ای که در تامین هزینه های درمانی دو فرزند دلبندشان ناتوان مانده اند لذا در این ماه مبارک رمضان برای دستگیری از مستمندان به نگاه مهربان شما نیازمند هستیم،بیاییم برای حل مشکل این خانواده از روستای کلیبی قدمی بر داریم.

خواهر و برادری از روستای کلیبی این روزها چشم انتطار کمک های شما مسئولین و خیرین می باشند تا از این طریق سیر مراحل عمل جراحی کاشت حلزون برای مُنا و محمد رضا انجام شود.

خیرین می توانند کمک های نقدی خود را برایکمک رسانی به این خواهر و برادر به شماره حساب ۶۲۷۳۸۱۱۱۱۲۴۳۳۵۸۳ بنام مُــنا رنجبر کلیبی واریز نمایند.

گفتنی است، دستگاه‌هابرای عمل جراحی اگر به صورت آزاد تهیه شوند ۳۵ میلیون تومان می باشد خانواده‌های زیادی توان تهیه آت را ندارند به همین دلیل هیات امنای ارزی وزارت بهداشت بخش زیادی از هزینه تهیه کاشت، جراحی و اقدامات قبل و بعد عمل را می‌پردازد و هزینه خانواده‌ها را به شش میلیون تومان کاهش می‌دهد.

طبق نظریه کارشناسان بهترین سن برای کاشت حلزون شنوایی در کودکان را دو تا شش سالگی می باشد و قبل و بعد از این بازه سنی انجام جراحی حلزون شنوایی میسر نیست.

 

 

انتهای پیام/ز

 

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: