• تاریخ: می 29, 2020-0:05
  • شناسه خبر: 75682

در گفتگوی تلفنی فرماندار ویژه میناب با دکتر مورخ مطرح شد/

میناب؛در وضعیت قرمز/ ظرفیت بخش کرونای بیمارستان میناب تکمیل شد

دکتر مورخ عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توسط شهروندان را مزید بر علت شیوع ویروس کرونا عنوان کرد و افزود: این موضوع زنگ خطر جدی برای سلامت شهروندان مینابی می تواند به همراه داشته باشد. ...


به گزارش میناب جنوب،معاون استاندار و فرماندار ویژه میناب، طی تماس تلفنی با رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع)، آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا و تعداد مبتلایان را جویا شد.

مدیر بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) شهرستان میناب در این گفتگوی تلفنی  اظهارات کرد:متاسفانه ظرفیت بیمارستان در بخش کرونا تکمیل شده است.

دکتر مورخ عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توسط شهروندان را مزید بر علت شیوع ویروس کرونا عنوان کرد و افزود: این موضوع زنگ خطر جدی برای سلامت شهروندان می تواند به همراه داشته باشد.

محمد احمدی فرماندار ویژه میناب ضمن تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط شهروندان گفت:چنانچه شهروندان پروتکل های بهداشتی (استفاده از ماسک و شستشوی مرتب دست ها با آب و صابون ) و فاصله اجتماعی (حداقل ۱ و نیم متر ) را رعایت نکنند در روزهای آتی با شرایط سختی روبرو خواهیم شد.

فرماندار ویژه میناب مشارکت و همراهی کلیه شهروندان در جلوگیری از شیوع ویروس منحوس کرونا امری ضروری دانست و اذعان داشت:کرونا در کمین همه شهروندان است و چنانچه به هشدارها توجه نشود، سلامت همگان به خطر خواهد افتاد.

وی با تاکید بر عدم شرکت شهروندان در تجمعات و مراسمات بویژه مراسمات عروسی گفت:متاسفانه تعداد بیماران بدون علائم در شهرستان رو به افزایش بوده ، که امکان شناسایی همه آنها وجود ندارد (همه را کرونایی ببینیم.) و تنها آمار اعلامی مبنی بر تعداد واقعی بیماران نیست.

فرماندار ویژه میناب تاکید کرد: از اجتماعات خانوادگی خودداری نموده و برای سلامتی خود و خانواده هایتان بخصوص بزرگسالان اعم از پدربزرگ ها و مادر بزرگ ها)، فاصله اجتماعی را رعایت و دید و بازدیدها را به حداقل برسانید.

این مقام مسئول یادآور شد: متاسفانه فصل گرما و تابستان، تاثیری بر کاهش مبتلایان نداشته، و تنها راه پیشگیری ، رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی است.

احمدی تصریح کرد: با توجه به عدم رعایت شهروندان، پیش بینی می گردد هفته‌ های سخت و نگران کننده ای پیش رو باشد که امیدواریم به یاری خدا و با رعایت پروتکل ها، این امر محقق نگردد.

وی تاکید کرد: متاسفانه بازارها و فروشگاهها وضعیت خوبی از لحاظ رعایت پروتکل های بهداشتی نداشته و چنانچه اصناف و بازاریان پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند تعطیلی یک ماهه در انتظار آنان خواهد بود.
فرماندار ویژه میناب عنوان کرد: همه شهروندان مدنظرشان باشد بیماری زمینه ای داشته باشید یا نداشته باشید کرونا تفاوتی بین آن قائل نیست همه و همه در خطر ابتلا به این ویروس منحوس قرار دارند.

احمدی استفاده از ماسک برای خروج از منزل مورد تاکید قرار داد و گفت:کرونا سن و سال ، قوی یا ضعیف نمی شناسد به فکر سلامتی خود باشید،مردم همچنان در خانه بمانند و در صورت ضرورت با رعایت پروتکل های بهداشتی از خانه خارج شوند.

شهرستان میناب طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۱ بیمار با علائم کوید ۱۹ به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: