• تاریخ: می 29, 2020-2:17
  • شناسه خبر: 75691

یادداشت/

میناب؛ نیازمند تدابیر اورژانسی

علیرغم گسترش و شیوع ویروس کرونا در شهرستان میناب ،چرا خبری از تدابیر و برنامه ریزی جهت مهار و کاهش ویروس کرونا نیست. ...

به گزارش میناب جنوب،موسی زاهدی فعال رسانه هرمزگان و مدیر پایگاه اطلاع رسانی میناب جنوب در یادداشتی نوشت: دومین شهر بزرگ استان هرمزگان این روزها در حالی با ویروس کوید ۱۹ دست و پنجه نرم می کند که علیرغم هشدارها و آمارهای نگران کننده از مبتلایان هم استانی باز شهروندان همچنان بدون رعایت پروتکل های بهداشتی در مکان های شلوغ تردد دارند و دید و بازدیدها و حتی مراسمات عروسی را هم کنسل نکرده اند.

در ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان هرمزگان بخصوص در شهرستان میناب اقدامات قابل توجهی توسط مسئولین امر انجام گرفت، اقداماتی از قبیل ضدعفونی معابر و مکان های پر تردد، ساخت ماسک و دستکش یکبارمصرف، ایجاد طرح فاصله گذاری اجتماعی و حتی قرنطینه شدن شهر و روستاها.

اقداماتی  هر چند مقطعی سبب  رفاه حال شهروندان و مهار  ویروس کرونا شد  و تنها طرحی که همچنان از ابتدای شیوع ویروس کرونا در میناب تاکنون اجرایی میشود و مسئولان اصرار بر اجرای آن دارند، تعطیلی بازار فروش دام و پنجشنبه بازار میناب بوده است.

متاسفانه برخی شهروندان مینابی بدون توجه به پروتکل های بهداشتی و عدم اطلاع از بیماری کوید۱۹ همچنان اصرار بر اجرای مراسم های عروسی با دعوت حجم گسترده ای از میهمانان دارند، چرا که بعضا برخی از مبتلایان به این بیماری از بین میهمانان و دعوت شدگان به مراسم عروسی و جشن تولد ها شناسایی شده اند.

مبتلا شدن شهروندان و همشهریان مینابی به ویروس کوید ۱۹ دل همه مخاطبان را به درد می آورد و از طرفی فوت افراد ناشی از این ویروس منحوس همه مخاطبان را آزرده خاطر می نماید ، آروزی توفیق سلامتی و شفای عاجل از درگاه خداوند متعال برای آنها مسئلت می نماییم.

اینک با توجه به آمار ۲۹۱ نفری بیماران مبتلا به ویروس کوید ۱۹ در میناب و افزایش آمارهای قابل توجه طی روزها و ماههای آینده با توجه به تکمیل شدن ظرفیت بخش کرونای بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع) میناب، آیا مسئولین تدابیر و برنامه ریزی برای کنترل این بیماری اتخاذ کرده اند؟

در برخی مغازه ها، ادارات،بانک ها، نانوایی ها، میوه فروشی،ماشین های مسافربری و کسب و کارهای پرتردد اهیچ خبری از رعایت پروتکل های بهداشتی نبوده و بدن توجه مسئولین و دور از چشم ناظرین بر این امر فعالیت می کنند.

در شرایط کنونی ایجاب می کند تا مسئولین امر تدابیر لازم و برنامه ریزی بلند مدتی نسبت به مهار ویروس کرونا در شهر و روستاهای میناب داشته باشند تا شاهد کاهش روز به روز این بیماری منحوس در بین خانواده های شهروندان مینابی باشیم.

از طرفی  علاوه بر اینکه افراد با علائم ویروس کوید ۱۹ از تردد در مکان های شلوغ خودداری کنند، با افراد و همشهریان خود تماس فیزیکی نداشته باشند در عین حال رعایت پروتکل های بهداشتی برای همه همشهریان و خانواده های مینابی لازم و ضروری به نظر می رسد.

انتهای پیام/ز

 

لینک کوتاه: