• تاریخ: جولای 18, 2019-23:12
  • شناسه خبر: 74512

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس:

وضعیت پنج شنبه بازار میناب نگران کننده است

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت:با توجه به آب و هوا و خاک مناسب در میناب، پیشنهاد می کنم این شهرستان پایلوت کشت گلخانه ای در کشور باشد. ...

به گزارش میناب جنوب،سیده فاطمه ذوالقدر شامگاه روز پنجشنبه در نخستین همایش کشت هزاره، توانمندی زنان مینابی که با کمترین امکانات، آثار فاخری در حوزه های مختلف تولید می کنند را تحسین برانگیز دانست و عنوان کرد: تلاش بانوان مینابی در حوزه کشاورزی، صنایع دستی و تولیدات هنری ستودنی است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ساماندهی پنجشنبه بازار باید در اولویت کاری مسئولان شهرستان میناب قرار گیرد.

وی با اشاره به بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پنجشنبه بازار سنتی میناب، اوضاع این بازار قدیمی را بسیار نگران کننده خواند و افزود: عمده فعالان این بازار، بانوانی هستند که با رنج و مشقت فراوان در حال فروش محصولات خود می باشند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ساماندهی پنجشنبه بازار باید در اولویت کاری مسئولان شهرستان میناب قرار گیرد.

وی درادامه با اشاره به برنامه ششم توسعه، گفت: مصوبه توسعه سواحل مکران و همچنین توجه به زنان بدسرپرست دو محور بسیار خوب این برنامه است که می تواند در راستای کارآفرینی و اشتغال در منطقه تحول ایجاد کند.

ذوالقدر همچنین افزود: با توجه به آب و هوا و خاک مناسب در میناب، پیشنهاد می کنم این شهرستان پایلوت کشت گلخانه ای در کشور باشد.

وی با اهمیت خواندن فرودگاه میناب، اظهار کرد: این فرودگاه می تواند هم در زمینه جابجایی مسافر و هم در بخش کشاورزی نقش آفرین باشد.

این نماینده مجلس در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع انتقال آب شهرستان میناب به مرکز استان اشاره و تاکید کرد: آب میناب باید در خود این شهرستان مورد استفاده قرار گیرد.

وی تصریح کرد: افتخارم این است که به عنوان یک بانوی هرمزگانی در کسوت نمایندگی مجلس در کنار پنج نماینده هرمزگان برای رفع مشکلات این استان تلاش می کنم.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه: