• تاریخ: فروردین ۴, ۱۳۹۹-۰:۰۳
  • شناسه خبر: 75093

میناب با ۱۰ بیمار کرونایی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به افزایش دو مورد مثبت کرونا در استان از روز گذشته تاکنون، گفت: با اضافه شدن این دو مورد، شمار مبتلایان به کرونا در هرمزگان به ۱۴۸ نفر رسید. ...

به گزارش میناب جنوب،دکتر محمود حسین پور شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از مجموع مبتلایان به کرونا ۱۲ نفر فوت شدند و شش نفر نیز بستری هستند.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای شیوع کرونا در استان هرمزگان تا روز سوم فروردین ماه ، ۹۹۳ بیمار با تشخیص بیماری حادتنفسی تاکنون به بیمارستان مراجعه کرده اند، که از این تعداد ۶۱۵ نفر به دلیل مشکوک بودن به کرونا نمونه گیری شده و ۴۰۳ نمونه منفی اعلام شده است.

دکتر حسین پور تصریح کرد: دو مورد جدید کرونا که در استان هرمزگان اضافه شده، مربوط به بندرعباس است و مجموع مبتلایان به ۷۶ مورد در این شهرستان رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان کیش نیز ۳۱ نفر، قشم ۱۴، پارسیان ۲، رودان ۳، بندرلنگه پنج، بستک دو، حاجی آباد سه، میناب ۱۰،  جاسک و بندر خمیر نیز هرکدام یک نفر مبتلا به کرونا هستند.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۱۵۰ کشور سرایت کرده است.

کرونا مانند سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری‌های خود ایمنی می‌تواند خطرناک باشد و مرگ‌ و میر آن تاکنون حدود سه درصد گزارش شده است.

این ویروس که از شهر ووهان چین شیوع یافته یک ویروس ناشناخته است و تنها راه مقابله با آن رعایت بهداشت فردی و حاضر نشدن در اجتماعات و محافل عمومی است.

سازمان جهانی بهداشت می گوید حدود ۸۰ درصد از افرادی که به این ویروس مبتلا می شوند علائم خفیفی دارند در حالیکه حدود ۶ درصد آنها دچار علائم جدی نظیر التهابی که در سراسر ریه گسترش می یابد، می شوند.

رعایت نکات بهداشتی به ویژه شستشوی مکرر دست ها و پرهیز از حضور در محیط های شلوغ، از اهمیت ویژه ای در قطع  شیوع زنجیره انتقال کرونا دارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: