• تاریخ: دی ۲۲, ۱۳۹۵-۱۹:۲۱
  • شناسه خبر: 60872

نارضایتی دلالان از خرید گوجه با قیمت 200 تومانy

تباه شدن اقتصاد کشاورزان مینابی در پس شعارهای مسئولان

هر چند جهاد کشاورزی نوید خرید گوجه با کیلویی ۳۳۰تومان از طریق شرکتهای تعاون روستایی در استان هرمزگان داده بود اما تا به امروز هیچ اقدامی در میناب و هشت بندی و تیرور برای خرید صورت نگرفته است ...

t_13712_400x280_photo_2017-01-11_17-00-07به گزارش میناب جنوب، با شروع برداشت گوجه و بادمجان و پیاز در شرق هرمزگان بازار این محصولات کشاورزی در شهرستانهای میناب و رودان با نابسامانی روبرو شده است بطوری که دلالان دیگر راضی نیستند گوجه کیلویی ۲۰۰ تومان تحویل بگیرند و کشاورزان مستاحصل از همه جا مانده اند که فرجی حاصل شود.

هر چند جهاد کشاورزی نوید خرید گوجه با کیلویی ۳۳۰تومان از طریق شرکتهای تعاون روستایی در استان هرمزگان داده بود اما تا به امروز هیچ اقدامی در میناب و هشت بندی و تیرور برای خرید صورت نگرفته است و تصمیماتی که گرفته شده است فقط در حد یک شعار بوده است و با هر کشاورزی که مصاحبه کردیم از این تصمیم خرید توافقی خبر نداشتند.

 

سید محمد حسینی ،کشاورزی که در تیرور میناب بیش از شش هکتار گوجه و پیاز کاشته است می گوید کدام خرید کدام شرکت تعاونی، محصول ما دارد نابود می شود کسی اصلا توجهی به کشاورزی ما ندارد ما حاضریم به هر نرخی که دولت بخرد محصولمان بدهیم فقط از اینجا ببرند که جلو چشممام نباشد.

حسن کشاورزی از هشت بندی به خبرنگار ما گفت: شرکت تعاونی تا جایی که من یاد دارم سه سال پیش اقدام به خرید کرد بعد از آن اصلا اینجا کسی نمی داند شرکت تعاون روستایی چه هست چه برسد که اینجا بیایند گوجه بخرند .

وی بیان داشت: امروز ما گوجه صندوقی ۴۵۰۰تومان فروختیم که ۱۰۰ تومان هم برای ما سود ندارد، مسولان کجای کار هستند چرا تصمیمات خود را در جمع کشاورزان اعلام نمی کنند اگر شعار می دهند چرا اقدام نمی کنند شما بیایید به ما نشان دهید یا اعلام کنید که مکان خرید کجا است تا محصولاتمان تحویل کنیم امیدواریم مسئولین کشوری به داد ما برسند.
این روزهها در سایه خاموشی صنایع تبدیلی استان و کشور کسی اقدام به خرید محصول گوجه کشاورزان هرمزگانی نمی کند متاسفانه از تریبون مجلس هم نمایندگان استان در حمایت کشاورزان صدایشان شنیده نمی شود و در همین سکوت خبری با خبر شدیم رب گوجه فله از خارج کشور برای مواد اولیه کارخانه های تولید رب وارد می شود و اینجا هم گوجه تولید داخل در سال اقتصاد مقاوتی دارد تباه می شود در عجبم مسولین مربوطه چرا بالای سربرگهای اداری خود این شعار هر روز می بینند و در گفتمان اداری هم بسیار تکرار می شود ولی در عمل کسی توجهی به آن نمی کند.
با همه تفاسیر در خیابانهای بندرعباس هم که نگاه کنید کشاورزانی می بینید با وانت های مملو از گوجه مرغوب ، خود را از روستا به شهر رسانده اند تا بتوانند صندوقی گوجه حراج کنند از هر کیلو ۴۰۰ تومان اما دریغ از خریداری اینجا نه تنها خریداری نمی یابند باید چیزی هم به شهرداری بابت عوارض پرداخت کنند به داد قشر مولد برسید.

انتهایپیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: