• تاریخ: دی ۶, ۱۳۹۶-۵:۳۳
  • شناسه خبر: 68315

نارضایی شهروندان مینابی از تخریب خیابان و رهاسازی طرح نیمه کاره

برخی پروژه ها روستایی در شهرستان میناب بدون بازنگری و اصول فنی از سوی متولیان اجرا و در کوتاه مدت نمیه کاره رها می شود تا جایی که برخی خطرات متوجه دانش آموزان هم شده است. ...

به گزارش میناب جنوب،طرح آسفالت خیابان های فرعی در روستای حکمی بدون توجه به تعویض و تعمرات لوله های آب شرب در روستا اجرا و پس از مدتی ترکیدگی مکرر انشعاب های فرسوده خیابان های این روستا را به دست انداز و ایجاد فروچاله تبدیل کرد، تا اینکه شورای اسلامی این روستا مصمم بر تعویض و توسعه انشعاب آب روستایی شد اما با گذشت بیش از ۲ ماه از اجرای طرح از سوی پیمانکار مجدد رها شده است

رهایی طرح مذکور علاوه بر ایجاد مشکلات به وسایط نقلیه بلکه گرد و خاک حاصل از برش کاری و شن ریزی روس خیابان های سطح روستا علاوه بر اجاد مشکلات تنفسی برای دانش آموزان این روستا نگرانی والدین و شهروندان نیز به همراه داشته است.

طرح آسفالت خیابان بدون تعویض لوله های آب فرسوده اجرا شد

ذاکری یکی از ساکنین روستای حکمی در خصوص عدم موفیقت اجرای این طرح در گفتگویی اظهار کرد: قبل از اجرای طرح مذکور هر چه به پیمانکار بنیاد مسکن تذکر دادیم که لوله های آبرسانی فرسوده هستند و تا تعویض لوله ها نباید خیابان کشی کنند کسی توجهی نکرد و پیمانکار بدون تعویض لوله های فرسوده زیرسازی و آسفالت خیابان انجام داد و بلاخره طرح اجرا و توسط مسئولین افتتاح و به بهره برداری رسید .

این شهروند مینابی ادامه داد: هنوز چند روزی از افتتاح طرح و شادی مردم نگذشته بود که فواره های آب که بدلیل فرسودگی انشعاب از زیر سازی ترکیده بودند شروع شد..

وی ابراز کرد: بلاخره بعد از مدتی پیگیری و دوندگی آبفای روستایی جاده تازه احداث شده برش زده شد و گودبرداری انجام شد و لوله ها را تعویض کردند اما با کمال تعجب پیمانکار آبفای روستایی بجای مرمت و بهسازی و آسفالت جاده که توسط آنها خراب شده بود، چاله ها رو بدون مرمت و بهسازی و آسفالت رها کرد و رفت.

 هزینه های بی خودی و خطراتی که دانش آموزان را تهدید می کند

صادقی یکی از ساکنین روستای حکمی در گفتگویی اظهار کرد: از آنجایی که اجرای طرح تعویض لوله و برش کاری نصف خیابان خطراتی متوجه دانش آموزان و مردم روستا نشود چاله ها را با سنگ شکسته پر کردندحالا جاده از اولش هم بدتر شده است.

این شهروند گفت: مردم مانده اند که شاد باشن و خرسند از اجرای طرح هادی یا ناراحت از خراب شدن جاده آسفالته قدیمی و خطراتی که همواره اهالی را تهدید میکند.

وی ادامه داد: ما که نفهمیدیم وظیفه کدام دستگاه هست ولی اگر مسئولین عزیز صدای مردم روستای حکمی می شنوند چاره ای بیندیشند و این معضل بجا مانده را ترمیم کنند مکاتبات و پیگیری های فراوانی جهت مرمت چاله ها از طریق بنیاد مسکن و آبفای روستایی شوند تا اینکه

عبدالرضا ذاکری رئیس شورای اسلامی روستای حکمی در گفتگویی با میناب جنوب،گفت: به واسطه تردد دانش آموزان ۴ مدرسه اعم از دختر و پسر و عبور آنها از حاشیه خیابانی که طرح نیمه کاره مانده خطراتی متوجه دانش آموزان ساخته است.

رئیس شورای اسلامی این روستا ابراز داشت: از مسئولین خواهشمندیم نسبت به وصل مجدد شبکه جدید آب روستا اقدام کنند تا در اسرع وقت آسفالت و بهسازی خیابان در مرکز این روستا انجام شود.

طبق قانون طرح‌هادی روستایی طرحی است که ضمن ساماندهی و اصلاح بافت موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف از قبیل مسکونی، تجاری و کشاورزی و تأسیسات و تجهیزات و نیازمندی‌های عمومی‌روستایی را برحسب مورد در قالب مصوبات طرح‌های ساماندهی فضا و سکونتگاههای روستایی و طرح‌های جامع ناحیه ای تعیین می کند.

روستای حکمی با جمعیت بیش از ۴ هزار نفر در ۵ کیلومتری میناب قرار دارد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: