• تاریخ: اکتبر 1, 2018-5:47
  • شناسه خبر: 72360

نبود ” آب ” دغدغه پنج دانش آموزان مدرسه ای کانکسی در میناب

دانش آموزان دبستان کانکسی میثم تمار در روستای چاه شور از توابع بخش مرکزی میناب از مبود آب شرب در مدرسه رنج می برند. ...

به گزارش میناب جنوب،همزمان با شروع سال تحصیلی جدید بیش از ۴۶ هزار دانش آموز راهی کلاس های درس شدند که در این بین سهم دانش آموزان مدرسه ” میثم تمار” در روستای محروم حلوایی یک تنها ۵ نفر بوده که همانند دیگر دانش آموزان مینابی سال تحصیلی جدید را در کنار معلم خود جشن گرفتند.

دانش آموزانی که این روزها گذشته از کمبود امکانات تحصیلی از کمبود آب شرب در این مدرسه سخن می گویند، روستای حلوایی روستایی در بخش مرکزی میناب که بیشتر روزها از داشتن آب شرب رنج می برند و این موضوع باعث نگرانی دانش آموزان به همراه داشته است.

غلامرضا سالاری مدیر آموزش و پرورش میناب با اعلام این خبر در گفتگو با میناب جنوب، گفت :دبستان میثم تمار حلوایی چاه شور با ۵ نفر دانش در پنج پایه تحصیلی(دوم،، سوم،، پنجم و ششم)  ماه مهر خود را با شور و نشاط آغاز کردند.

مدیر آموزش و پرورش میناب تصریح کرد: آب شرب روستا بیشتر روزها قطع میباشد که مردم آب شرب مورد نیاز را از مرکز شهر یا روستاهای همجوار تامین می کنند، موضوع مشکل کمبود آب با گذشت تنها یک هفته از گذشت سال تحصیلی جدید مشکلاتی را برای مدرسه بوجود می آورد.

سالاری سال تاسیس این آموزشگاه را ۱۳۵۹ذکر و گفت: ساختمان قدیمی آموزشگاه که غیر استاندارد و بصورت مصالح محلی ساخته شده بود،، تخریب شده است و دانش آموزان این دبستان در کانکسی مجهز مشغول به تحصیل می باشند.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه خیران بزرگوار همیشه یاریگر آموزش وپرورش بوده اند، بتوانیم باکمک و همراهی این عزیزان،، این دانش آموزان نجیب را در آینده در کلاسی مجهز ببینیم.

محمد خلیلی محمدی اهل روستای کریان مدیر آموزگار دبستان میثم تمار چاه شور دارای ۱۳ سال سابقه و تجارب آموزشی و مدیریتی مدارس چند پایه است.

وی فوق دیپلم آموزش ابتدایی را از تربیت معلم شهید باهنر بندرعباس اخذ نمود و در ادامه مدرک لیسانس زبان وادبیات فارسی را از دانشگاه آزاد میناب به پایان رساند.

 روستای حلوایی چاه شور در فاصله ی۱۰کیلومتری شهرستان میناب قرار دارد و در این روستا ۱۳خانوار ساکن هستندکه جمعیّت آنها ۵۰نفر می باشد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: