• تاریخ: اردیبهشت ۱۸, ۱۳۹۸-۲۳:۱۱
  • شناسه خبر: 73991

در بیمارستان میناب انجام شد

نجات جان یک مادر باردار سیریکی با بیماری تاکایاسو

رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب از نجات جان مادر باردار 37ساله سیریکی با بیماری تاکایاسو در بیمارستان میناب خبر داد. ...

به گزارش میناب جنوب،دکتر محمد مورخ  رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع ) میناب با اعلام این خبر گفت : مادر بارداری اهل و ساکن شهرستان سیریک روستای شهید مردان  که براثر بیماری زمینه ای ( takayasu) در بخش داخلی بستری شده بود؛ بدلیل افت ضربان نوزاد، بیمار با نظر ۶ متخصص اعلام به ختم بارداری وی داده شد و توسط  متخصص و جراح زنان و زایمان سزارین این مادر بادار انجام شد و مادر و نوزاد از مرگ حتمی نجات یافتند.

دکتر نرگس قاسمی متخصص زنان و زایمان بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع ) میناب گفت:  این مادر باردار بر اثر بیماریهای زمینه ای (دیابتیک – فشار خون – همراه باچاقی مفرط)  و استفاده از انسولین در بخش داخلی تحت مراقبت و درمان قرار گرفته بود؛ با توجه به مسمومیت حاملگی بیمار نوزاد دچار افت ضربان قلب شده و به ناچار  عمل سزارین وی  در ۳۱ هفته ی بارداری انجام شد.

دکتر قاسمی افزود: با توجه به اینکه شرایط مادر باردار بسیار حیاتی و جایی برای تعلل نبود؛ پس از هماهنگی با معاونت درمان دانشگاه و بخش سلامت مادر و نوزاد و با همکاری پزشکان مقیم بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب (متخصص قلب، متخصص داخلی، متخصص زنان و زایمان، و متخصص بیهوشی مقیم) اقدام به عمل سزارین و ختم حاملگی این مادر شد و بیمار که درگیری عروق بزرگ (آئورت و کاروتید ) داشته در حین عمل جراحی۲ واحد خون به وی تزریق شد و بیمار پس از ۶ ساعت تحت عمل جراحی نجات یافت.

گفتنی است،بیمار پس از زایمان بسیار پرخطر جهت ادامه درمان پس از ۲۴ ساعت مراقبت در بخش ICU و  عادی شدن وضعیت بیمار پس از عمل جراحی جهت  ادامه درمان به بیمارستان شهید محمدی بندرعباس اعزام شد.

وی خاطر نشان کرد: نوزاد  پس از گذشت ۵ روز در بخش (NICU) بیمارستان میناب در سلامت کامل بسر می برد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: