• تاریخ: اسفند ۱۴, ۱۳۹۶-۱۴:۳۴
  • شناسه خبر: 69920

نخستین جشنواره تئاتر مردمی بچه های مسجد در میناب برگزار می شود

رئیس حوزه هنری هرمزگان گفت: نخستین جشنواره تئاتر مردمی بچه های مسجد حوزه هنری استان هرمزگان در روستای سرباران میناب برگزار می شود. ...

به گزارش میناب جنوب،انوشیروان پیش دار در تشریح جشنواره تئاتر مردمی بچه های مسجد بیان داشت: نخستین جشنواره تئاتر مردمی بچه های مسجد با هدف تولید آثار ارزشی، بسترسازی جهت احیای هنر با رویکرد دینی و انقلابی و استعدادیابی از میان جوانان و نوجوانان مساجد برای فعالیت در عرصه تئاتر به همراه ایجاد جذابیت برای فعالیت‌های فرهنگی در مساجد و آشنا کردن مردم با ظرفیت‌های هنر تئاتر ، در تاریخ ۱۶ و ۱۷ اسفند ماه ۹۶ در مسجدامیرالمومنین روستای سرباران میناب برگزار می شود.

وی عنوان کرد: پس از بازبینی و بررسی آثار تولید شده دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد که توسط علی رحیمی و حبیب الله ناصری صورت گرفت، شش اثر به نامهای «غفلت» نوشته جعفر قاسمی و کارگردانی ابوالقاسم احدیان ، «درهمین حوالی» نویسنده و کارگردان داوود رمضان زاده ، «ثریا» نویسنده و کارگردان حسن درویشی، «حرمت حریم» نوشته حبیب الله ناصری و کارگردان باقر رمضان زاده، «قانون سوم نیوتن» نویسنده و کارگردان امین کبابی، «مال حرام» نوشته ابوالقاسم احدیان و کارگردان کاظم ذاکری به مرحله نهایی راه یافتند.

وی گفت: آثار راه یافته به مرحله نهایی با حضور رضا بهنامی، محمد اختیاری و حبیب الله ناصری به عنوان هیئت داوران جشنواره ، مورد داوری و ارزیابی نهایی قرار خواهند گرفت.

پیش دار  زمان برگزاری این رویداد فرهنگی را ۱۶ و ۱۷ اسفند ماه ۹۶  و مکان آن را مسجدامیرالمومنین روستای سرباران میناب عنوان نمود و افزود : در اختتامیه این جشنواره از هیئت امنای مساجدی که در طول سال ۹۶ با دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد همکاری داشته اند تجلیل خواهد شد.

گفتنی است آثار منتخب این جشنواره ، جهت حضور در جشنواره سراسری تئاتر مردمی بچه های مسجد که در فروردین ماه ۹۷ و در هفته هنر انقلاب اسلامی برگزار می گردد ، به دبیرخانه این جشنواره معرفی خواهند شد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: