• تاریخ: مهر ۹, ۱۳۹۶-۷:۵۰
  • شناسه خبر: 66344

نماز ظهر عاشورا در ۲۱۷ نقطه از شهرستان میناب اقامه می شود

دبیر ستاد برگزاری نماز در میناب میناب از برگزاری نماز ظهر تاسوعا و عاشورا در ۲۱۷ نقطه از این شهرستان خبرداد. ...

محمد بنی خزاعی دبیر ستاد برگزاری نماز در شهرستان میناب، در گفتگوی اختصاصی با میناب جنوب، یکی از اهداف اصلی قیام عاشورا اقامه نماز برشمرد و گفت: همزمان با سالروز شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران باوفایش، نماز ظهر عاشورای حسینی در راستای اهداف قیام سید و سالار شهیدان  در ۲۱۷ مکان از پیش تعیین شده در میناب برگزار می شود.

دبیر ستاد برگزاری نماز در میناب افزود: از ابتدای محرم، سوگواره بصیرت عاشورایی، همایش طلایه داران تبلیغ، اقامه نماز جماعت و برپایی خیمه معرفت و دهها مراسم سوگواری و عزاداری در این شهرستان حال برگزاری است.

حجت الاسلام بنی خزاعی اظهار داشت: برای اجرای مراسم باشکوه نماز ظهر تاسوعا و عاشورا جلسه های متعددی با حضور هیئت های مذهبی انجام شده که در این راستا تعداد ۱۵۰ نفر از یاوران نماز برای خدمت رسانی به نمازگزاران فعالیت می کنند.

به گفته بنی خزاعی،نماز ظهر عاشورا در شهر میناب با توجه به برگزاری مراسم سینه زنی و عزاداری در روز عاشورا و گستردگی جمعیت در ۲ مکان پیش بینی شده  که در مسجد امام خمینی(ره) به امامت امام جمعه میناب و مسجد لب رودخانه هم به امامت رئیس اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان اقامه می شود.

وی مهمترین پیام نماز ظهر عاشورا را زنده نگه داشتن دین اسلام و احیای امر به معروف و نهی از منکر دانست و بیان کرد: عزاداران مینابی با تاسی از فرهنگ عاشورا با اقتدا به سرور و سالار شهیدان نماز ظهر عاشورا را به جماعت و اول وقت برگزار می کنند و با این حرکت خودجوش به جهانیان اعلام می کنند که راه حسین ابن علی(ع) ادامه دارد.

این مقام مسئول گفت: هدف از نماز ظهر عاشورا اقامه نماز ظهر در روز عاشورا توسط عزاداران و هیئت مذهبی و دسته‌جات و مداحین به محض شنیدن اذان است به این معنی که هرکس هرکجا هست با شنیدن اذان عزاداری را قطع کرده و با تاسی از سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) نماز ظهر خود را در روز عاشورا اول وقت و به جماعت و به صورت علنی اقامه کنند.

بنی خزاعی یکی دیگر از برنامه‌های مهم سوگواره بصیرت عاشورایی، را برگزاری «شام غریبان» در این شهرستان نام برد و گفت: مراسم شام غریبان با حضور عزاداران مینابی در جا جای این شهرستان بصورت باشکوه تر از سال های گذشته برگزار می شود.

 

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: