• تاریخ: فروردین ۲۹, ۱۳۹۹-۶:۳۳
  • شناسه خبر: 75370

مدیرکل مبارزه با آفات عمومی کشور:

هجوم ملخ صحرایی به شرق هرمزگان طی هفته آینده

مدیرکل مبارزه با آفات عمومی کشور، گفت: موج جدید ریزش ملخ طی هفته آینده پس از سیستان و بلوچستان به شرق هرمزگان در بشاگرد و جاسک می رسد ولی اطراق بیشتر آن در سیریک و میناب خواهد بود. ...

سعید معین،مدیرکل مبارزه با آفات عمومی و همگانی سازمان حفظ نباتات کشور در حاشیه  نشست در خصوص آمادگی جهت مبارزه با ملخ صحرایی در شهرستان میناب با خبرنگار میناب جنوب، گفت: سال گذشته مناطق زیادی در کشور درگیر مبارزه با ملخ صحرایی بود که با ساماندهی نیروها و امکانات نتیجه خوبی را مشاهده کردیم.

سعید معین، افزود: پیش بینی می شود تعداد زیادی دسته های ملخ از شرق آفریقا، شبه جزیره عربستان و عمان وارد کشور شوند

وی، تصریح کرد: احتمال مبارزه در سطح بیش از یک میلیون هکتار وجود دارد از این رو آمادگی های لازم برای مبارزه با این آفت در سطح ملی انجام شده است.

معین با بیان اینکه استان هرمزگان بیشترین سطح مبارزه را در کشور دارد، اظهار کرد: جمعیت ملخ امسال چندین برابر سال گذشته است.

مدیرکل مبارزه آفات عمومی کشور پیش بینی کرد: در سال جاری بیش از یک میلیون هکتار از سطوح کشور نیاز به مبارزه با ملخ صحرایی خواهد داشت.

وی، هشدار داد: در صورت عدم مبارزه صحیح با ملخ در هرمزگان، بوشهر و خط ساحلی سیستان و بلوچستان مطمئنا این ملخ های مهاجر به استان های دیگر می رسند و پسته کرمان را در خطر نابودی قرار خواهد داد و احتمال رسیدن آن به یزد و اصفهان نیز وجود خواهد داشت.

مدیرکل آفات عمومی کشور، گفت: موج جدید ریزش ملخ طی هفته آینده بعد از گذر از  سیستان و بلوچستان به شرق هرمزگان در بشاگرد و جاسک می رسد ولی اطراق بیشتر آن در سیریک و میناب خواهد بود.

معین، بیان کرد: از طریق ارتش و سپاه در حال رایزنی برای استفاده از امکانات خودرویی آنان هستیم و باید در شهرستان ها نیز از پتانسیل فرمانداری ها در این خصوص استفاده شود.

مدیرکل آفات عمومی کشور، خاطرنشان کرد: سال گذشته در منطقه مازاوی از توابع بخش سندرک شهرستان میناب بهترین عملکرد مبارزه در سطح کشور انجام شد که امیدواریم امسال نیز این همت دوچندان شود و مبارزه با ملخ صحرایی بخوبی صورت پذیرد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: