• تاریخ: جولای 5, 2020-10:15
  • شناسه خبر: 75891

واحدهای بیمه نشده برای دریافت وام کرونا در سامانه کارا ثبت نام کنند

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی میناب گفت: متقاضیان مشمول می‌توانند از فردا دوشنبه ۱۶ تیرماه با مراجعه به نشانی سایت https://kara.mcls.gov.ir سامانه کارا به برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا ثبت‌نام کنند. ...

فیروزه میرابی رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار میناب جنوب،گفت: متقاضیان و صاحبان مشاغل فاقد بیمه و آسیب دیده از کرونا می توانند از روز دوشنبه (۱۶ تیر ماه) به سامانه کارا مراجعه و برای دریافت وام کرونا ثبت‌نام کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به آنکه شرط پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا داشتن کد کارگاهی و شاغل بیمه شده است،امکان ثبت‌نام آن دسته کسب وکارهایی که فاقد کد بیمه پردازی بودند وجود نداشت و این امر به تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا موکول شد تا اینکه معاونت اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی طی روزهای اخیر از فراهم شدن امکان ثبت‌نام متقاضیان فاقد بیمه خبر داد و اعلام کرد که مشاغل و کسب‌وکارهای فاقد بیمه می‌توانند به سامانه کارا مراجعه و مراحل ثبت‌نام خود را دنبال کنند.

رئیس اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی میناب افزود: پرداخت تسهیلات حمایتی به شاغلین کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا و فعالان اقتصادی ۱۴ رسته از ۱۳ خرداد ماه اغاز شده است و مشمولیان برای گرفتن وام به بانکها معرفی شده‌اند.طبق اعلام معاونت اشتغال وزارت کار فرصت ثبت‌نام تا پایان ماه جاری همچنان باقی است و افراد با مراجعه به سامانه کارا می‌توانند برای بهره‌مندی از تسهیلات حمایتی کرونا ثبت‌نام کنند..

به گفته میرابی از روز پنجشنبه ۱۲ تیرماه به متقاضیان و صاحبان مشاغل فاقد بیمه و افراد شاغل در رسته‌های تایید شده پیامک ثبت‌نام ارسال شده و این افراد می‌توانند از دوشنبه همین هفته پس از ثبت‌نام به بانکهایی که خودشان در سامانه کارا انتخاب کرده‌اند مراجعه و تسهیلات مربوطه را دریافت کنند.

وی خاطر نشان کرد: طبق ماده۵ پرداخت تسهیلات به واحدهای کسب و کار در قالب کارفرمایی و یا خویش فرمایی فاقد بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی در رسته های مصوب، براساس اولویت بندی اعلامی دستگاه بخشی برای اشخاص حقیقی خویش فرما یا خود اشتغال۶۰ میلیون ریال،برای واحد های کسب و کاری که امکان اثبات رابطه کارفرما،کارکن وجود ندارد ،صرفا” بهکارفرما مبلغ ۶۰میلیون ریال، برای واحد های کسب و کاری که امکان اثبات رابطه کارفرما،کارکن وجود دارد به ازاء هر شاغل ۸۰میلیون ریال،پرداخت می شود.

این مقام مسئول یادآور شد:نرخ سود تسهیلات بانکی ۱۲درصد با حداکثر زمان بازپرداخت ۲۴ماه و از ابتدای آبان ماه خواهد بود.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: