• تاریخ: شهریور ۷, ۱۳۹۷-۸:۴۳
  • شناسه خبر: 71910

فرمانده سپاه میناب گفت:

واقعه تاریخی غدیر خم در میناب بازسازی می شود

فرمانده سپاه میناب گفت:نمایش بازسازی واقعه غدیر برای چهارمین سال متوالی، فردا با حضور ۳۵۰ هنرمند در روستای باغگلان میناب برگزار می‌شود. ...

به گزارش میناب جنوب،سرگرد پاسدار طالب احمدی نیا فرمانده سپاه میناب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: همزمان با فرا رسیدن عید سعید غدیر خم، واقعه بزرگ و تاریخی غدیر با هدف گسترش فرهنگی ولایت و تعمیق هویت دینی و ایجاد پیوند ارزشی بین ولایت در میناب بازسازی می شود.

احمدی نیا افزود: واقعه غدیر یکی از وقایع بزرگ تاریخ جهان اسلام است لذا بازخوانی این واقعه تاریخی باید زمینه ای برای آشنایی جوانان و نهادینه شدن فرهنگ ولایت و امامت در جامعه میسر شود.

سرگرد طالب احمدی نیا تبیین حقایق واقعه غدیریکی از اهداف برگزاری نمایش بازسازی غدیرخم در شهرستان میناب عنوان کرد و افزود: نمایش بازسازی صحنه واقعه غدیر در سال ۹۷ برای چهارمین سال متوالی در میناب برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: مقدمات این نمایش از بیستم مردادماه امسال با برگزاری جلسات متعددی با دست اندرکاران، هنرمندان و اصحاب رسانه آغاز شده است.

وی افزود: با عنایت خداوند متعال، بسیاری از کارهای این نمایش از جمله ساخت برکه غدیر که یکی از اساسی ترین محلهای صحنه غدیر، که نزدیک به هفتاد درصد نمایش در کنار آن اجرا می شود انجام شده، همچنین کار بازسازی نماد کعبه معظمه در ابعاد ۶ در ۶ مترنیز توسط تعدادی از بسیجیان و هنرمندان به اتمام رسیده و تعداد ۳۰۰ دشداشه عربی در حال آماده سازی برای مراسم می باشد.

وی به تامین احشام مورد نیاز برای این نمایش اشاره کرد و گفت: دوازده نفر شتر از از بخش بندزرک و روستای کریان تامین شده و تعدادی راس اسب مورد نیاز نیز با هماهنگیهای لازم از سوی بسیج ورزشکاران تامین شده و یک روز مانده به برگزاری نمایش در منطقه حاضر خواهند شد.

سرگرد احمدی نیا در مورد بازیگران این نمایش نیز گفت: از هنرمندان انجمن نمایش بسیج هنرمندان شهرستان میناب برای ایفای نقش در این بازسازی دعوت به عمل آمد که حدود ۳۰ نفر صحنه گردانان و بازیگران اصلی و دویست و پنجاه نفر نیز به عنوان اعضای کاروان در این نمایش به ایفای نقش خواهند پرداخت.

فرمانده سپاه میناب ضمن تقدیر و تشکر از عوامل برگزاری نمایش بازسازی غدیر خم و همچنین شوراهای اسلامی و دهیاری های بخش بندزرک، بخشدار محترم و بسیجیان حوزه مقاومت شهید رجایی این بخش اذعان داشت: در این بازسازی ۳۵۰ هنرمند از بسیج هنرمندان میناب ما را یاری خواهند نمود.

وی در پایان از عموم مردم شهرستان میناب خواست تا در روز عید غدیر خم (پنجشنبه هشتم شهریور ماه ۹۷ ساعت ۱۷ بعداز ظهر) برای تماشای این نمایش در روستای باغگلان جنب آستانه امام حسن مجتبی(ع) در همسایگی روستای گورزانگ بخش بندزرک میناب حضور یابند.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: