• تاریخ: دی ۲, ۱۳۹۶-۰:۰۹
  • شناسه خبر: 68168

بلاتکلیفی یکساله وضعیت نامشخص پذیرفته شدگان آزمون استخدامی بهورز روستای داوری میناب

مشخص نبودن وضعیت پذیرفته شدگان استخدامی خانه بهداشت روستای داوری از بخش سندرک میناب برای ورود به کار منجر به اعتراض شرکت کنندگان و بلاتکلیفی شرایط آن‌ها شده است. ...

به گزارش میناب جنوب، آمار بالای فارغ التحصیلان بیکار و جویای کار در کشور باعث شده است تا هر بار که یک نهاد یا مؤسسه ای اقدام به برگزاری آزمون استخدامی می کند، فارغ از تعداد نیروی مورد نیاز، ده ها هزار نفر از این افراد با امید یافتن کار در آزمون ها شرکت کنند و شانس خود را برای یافتن کاری مناسب با تحصیلات و جایگاه علمی، امتحان کنند.

در پی سفر یک روزه خبرنگار ما مبنی بر تهیه گزارش از مشکلات و معضلات بهداشتی و درمانی از روستاهای مناطق محروم شهرستان میناب به روستای داوری از توابع شهرستان میناب، بخش سندرک پیرامون برخی مشکلات روستا با یکی از جوانان این روستا به گفتگو نشستیم.

حمید احمدی، جوان ۲۳ ساله از دغدغه های جوانان این روستا برای ما تشریح کرد، بیکاری یکی از معضلات و مشکلات جوانان جویای کار در روستای های مناطق محروم در اولویت قرار داشت، اما مشکل دیگری هم این بود که ۶ نفر ازجوانان روستای برای انتخاب و استخدام در خانه بهداشت این روستا باهم رقابت می کردند.

سهمیه یک نفری که ۶ نفر از جوانان جویای کار در یک آزمون استخدامی بهورزی طبق سهمیه روستا شرکت کرده بودند ولی تا کنون علیرغم موفقیت ۳ نفر از آنها و انجام مصاحیه و گزینش در آزمون با گذشت یکسال هنوز نتیجه نهایی برای استخدام در خانه بهداشت این روستا هنوز اعلام نشده است.

از حق شهروندی در آزمون شرکت کردیم

ساکن روستای داوری بخش سندرک افزود: طبق اعلام سهمیه از سوی مرکز بهداشت و درمان شهرستان میناب یکی از شرایط حق شرکت در آزمون استخدامی بهورز دال بر مدارک ساکن روستا و مورد تائید شورای اسلامی و مردم روستا بودن یکی از شرایط دیگری بود که همه شرکت کنندگان روستای داوری این ویژگی ها را رعایت کرده بودند.

وی ادامه داد: از ۶ نفر شرکت کننده ۳ نفر در آزمون نمره قبولی کسب کردند و ۳ نفر دیگر از گردنه رقابت خارج  شدند، اما در پس گذشت یکسال و اندی از آزمون امتحانی و انجام مصاحبه و گزینش در مرکز استان نتیجه قطعی و اعلام فرد قبول شده نهایی در این آزمون از سوی متولیان امر اعلام نشده است.

وقتی نمره مردودی جای قبولی می گیرد

این شهروند گفت: فردی که در آزمون امتحانی موفق به کسب نمره قبولی نشد بعنوان فرد مورد نظر انتخاب شده و کارهای گزینشی خود را انجام می دهد در صورتی که تکلیف دیگر شرکت کنندگانی که تا کنون بلاتکلیف مانده اند و نمره قبولی هم کسب کرده اند هنوز مشخص نشده است.

احمدی گفت: در این رابطه اعتراض های مکرری هم زده شده است اما از سوی شبکه بهداشت و درمان استان جواب قانع کننده ای به ما نمی دهد، آنها می گویند شما ساکن این روستا نیستید در صورتیکه ساکن همان روستا و مراتب جهت تائید شورای اسلامی، خانه بهداشت و هئیت امنای روستا و دیگر اهالی رسیده است.

بلاتکلیفی پذیرفته شدگان تا کی ادامه دارد؟

طبق گفته حمید احمدی یکی از شرکت کنندگان آزمون استخدامی بهورز سال ۹۵ سهمیه روستای داوری میناب تا کنون هیچ نتیجه ای مبنی بر قبولی و دلیل قانع کننده ای بر عدم احراز صلاحیت افراد از سوی مرکز بهداشت و درمان شهرستان اعلام نشده است.

وی بیان داشت: دیگر روستاها فرد قبول شده نهایی مشخص شده و در کلاس های عملی شرکت می کنند ولی قبول شده نهایی برای خانه روستای روستای داوری هنوز مشخص نشده است.

روستای داوری با جمعیت ۳۶۶ نفر در ۱۶۰ کیلومتری میناب قرار دارد.

 

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: