• تاریخ: خرداد ۲۵, ۱۳۹۷-۹:۵۷
  • شناسه خبر: 71327

پایگاه شماره ۲ آتش نشانی میناب بزودی راه اندازی می شود

فرماندار ویژه میناب از راه اندازی پایگاه شماره ۲ آتش نشانی میناب در شهرستان میناب خبر داد. ...

به گزارش میناب جنوب؛ابوذرمهدی نخعی در در  با اشاره اینکه درجمع خبرنگاران اظهار کرد: تلاش هستیم تا بتوانیم خسارات برآورد شده به باغداران مینابی ناشی از آتش سوزی های اخیر پرداخت شود گفت: این آتش سوزی ها به بخشی از کشاورزان و باغداران شهرستان آسیب وارد کرد که این موضوع سبب تاثر و تالم همه مردم و مسئولان شهرستانی شد.

نخعی بیان داشت: به محض اینکه خبر این آتش سوزی ها در روستاهای شهوار و جانشینی و کلو به فرمانداری اطلاع داده شد همه دستورات و پیگیری های لازم را به معانت عمرانی و برنامه ریزی جهت حضور در محل حادثه و مدیریت آن تا آخرین لحظه داده شد که برای مهار آتش و جلوگیری از خسارات بیشتر اقدامات مناسبی صورت گرفت.

فرماندار ویژه میناب عنوان کرد: متاسفانه در روز بعد در نقطه دیگر میناب و روستای سرکنتان شاهد آتش سوزی گسترده دیگری بودیم که باز هم معاونت عمرانی و بخشدار مرکزی را مامور به بررسی و حضور تا سرانجام کار در این منطقه کرده ایم که علاوه بر حضور ماشینهای آتش نشانی از شهر میناب روستای دهو، کریان، تیرور و بخش سندرک دو عدد تانکر کمک رسان برای ابرسانی  به آتش نشانان در محل شدند و چهار دستگاه لودر جهت بازگشایی مسیر تیم های امدادی هلال احمر و اداره برق به محل حادثه اعزام شدند.

نخعی گفت: طبق قانون ماشین های آتش نشانی شهرداری حوزه عمل آنها شهری است که برای اعزام آنها به خارج از شهر و روستاها با دستور فرماندار و رئیس ستاد بحران شهرستان به محل حادثه اعزام خواهند شد که با دستور داده شده برای اینکار آتش نشانی خوردهای خود را به محل آتش سوزی اعزام کرد.

کمبود خودرو و تجهیزات آتش نشانی در میناب احساس می شود

فرماندار میناب عنوان داشت: در این آتش سوزی های گسترده و باتوجه به تجهیزات آتش نشانی شماره یک میناب کمبود خودروهای آتش نشانی در محل حادثه احساس می شود که برای آتش سوزی های اخیر با دستور به آتش نشانی های تیرور، دهو، کریان وسندرک برای حضور در محل مستقر شدند.

نخعی گفت: این آتش سوزی ها با مدیریت دقیق و حضور همه عوامل در  محل حادثه مانع به وجود آمدن حوادث ناگوارتری شد که نشان دهنده با برنامه بودن مدیریت شهرستان در اطفاء حریق است.

تعیین برآورد خسارت باغدارن در کمترین زمان انجام شد

فرماندار میناب بیان داشت: روز بعد از آتش سوزی های صورت گرفته با دستور به بخشدار مرکزی و مسئول دفتر فنی فرمانداری و با همراهی کارشناسان جهادکشاورزی جهت برآورده شدن فوری خسارت باغداران به محل اعزام شدند.

نخعی عنوان کرد: خسارت برآورد شده توسط تیم اعزامی و کارشناسان جهادکشاورزی ۸۳۵ میلیون تومان گزارش  شده که به همراه درخواست از فرمانداری میناب جهت مطالبه باغداران به مسئولان استانی ارسال شد.

نخعی با بیان اینکه خشکسالی های اخیر در شهرستان میناب  تاثیر زیادی در این آتش سوزی ها دارد گفت: متاسفانه در طول سالهای گذشته و خشکسالی های شهرستان باغها یا شهرستان رو به خشکی رفتند یا دچار آتش سوزی شدند که خسارات جبران ناپذیری را به باغداران متحمل می کند که هر چند در این آتش سوزی ها از نقش عوامل انسانی در وقوع آتش سوزی ها نمی توان گذشت کرد.

نخعی تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که در آتش سوزی های باغات میناب می تواند نقش گذار باشد عدم تنظیف محدوده باغها از درختان خشک جنگلی است که انتظار می رود باغداران در این زمینه نهایت تلاش خود را داشته باشند تا دیگر شاهد آتش سوزی در باغهای شهرستان نباشیم.

فرماندار ویژه شهرستان میناب بیان داشت: با وقوع پی درپی آتش سوزیها در شهرستان میناب در سال گذشته با پیگیری های فرمانداری و همکاری شهردار وقت توانستیم مجوز راه اندازی پایگاه شماره ۲ را در شهرستان بگیریم که با توجه به موقعیت شهرستان میناب این کار ضرورت شهرستان به حساب می آمد.

نخعی گفت: برای راه اندازی پایگاه شماره ۲ ردیف و سهمیه استخدامی هشت نفر نیروی فنی  ویک دستگاه خودرو آتش نشانی گرفته شد که با پیگیریهای فرماندای بخشی از اعتبار آن از محل اعتبارات استانی و بخشی دیگر را نیز وزارت کشور تقبل می کند.

فرماندار میناب عنوان کرد: در تلاش هستیم که بتوانبم یک خودرو آتش نشانی دیگر را برای پایگاه شماره ۲ تامین کنیم که با قطعی شدن و دریافت خوودرو دوم و سهمیه وردیف استخدامی به زودی پایگاه شماره ۲ آتش نشانی میناب راه اندازی خواهد شد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: