• تاریخ: بهمن ۱۹, ۱۳۹۶-۶:۴۷
  • شناسه خبر: 69431

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران:

پایگاه های امداد و نجات کشور به ۱۲۰۰ پایگاه افزایش می یابد/ تجهیز پایگاه امداد و نجات میناب در اولویت است

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: تجهیز زیر ساخت های امداد و نجات در این شهرستان می تواندسایر شهرهای هرمزگان و جنوب کرمان نیز پوشش دهد. ...

به گزارش میناب جنوب، علی‌اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در سفری کوتاه به شهرستان میناب و در آئین افتتاحیه ساختمان جمعیت هلال احمر میناب اظهار کرد: هلال احمر بعنوان معین و خدمتگذار مردم چتر حمایتی خود را برای کمک رسانی به مردم در شرایط بحرانی وظیفه ذاتی خود می داند.

وی افزود: کشور ما به دلیل اقلیم جغرافیایی در معرض حوادث و بلاهای طبیعی قرار دارد و از۴۳ حادثه ای که می تواند در جهان اتفاق بیافتد از این تعداد احتمال وقوع ۳۳ حادثه در ایران وجود دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: جمعیت هلال احمر از ۹۳ سال پیش تاکنون در کنار مردم بوده است و نه تنها در کشور و منطقه بلکه در سطح جهان و خارج از مرزها بر مبنای پای بندی به ارزشهای انقلابی به یک جمیعت قدرتمند در دنیا تبدیل شده است به طوری که جز ۱۸۹ کشور برتر در حوزه هلال احمر هشتیم.

وی با اشاره به سابقه ۹۳ ساله فعالیت جمعیت هلال احمر در کشور ادامه داد: ما اگر میخواهیم پاسخ مثبتی در حوادث داشته باشیم باید در کنار مردم باشیم.

دکتر پیوندی با بیان اینکه  جمعیت هلال احمر در کنار مردم بوده و از جنس مردم هست ، گفت: کمک مردم نقش ایران اسلامی را به دنیا معرفی کرده است.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران افزود: با همه افرادی که نقش تعیین کننده دارند صمیمی هستیم و باید همه تلاش کنیم هیات دولت و مجلس کمک کرده است که به بودجه قابل توجهی برسیم..

وی با اشاره به کمک های‌ ملی و منطقه ای به جمعیت هلال احمر ادامه داد: لباس قرمز هلال احمر پناهگاه و آرامش بخش مردم است. این اعتماد مردم یک سرمایه برای جمعیت هلال احمر است و ما باید برای افزایش این اعتبار قدم برداریم.

پیوندی همچنین در نشست خبری با اصحاب رسانه، گفت: شهرستان میناب نطقه کلیدی در شرق هرمزگان و نقطه سقلی در جنوب ایران در استان هرمزگان بوده که تجهیز این شهرستان می تواند سایر شهرهای استان و جنوب کرمان نیز پوشش دهد لذا به شهرستان میناب باید توجه ویژه داشته باشیم و زیرساخت‌های لازم طی آینده نزدیک در این شهرستان انجام می شود.

وی با اشاره به اهمیت نقش هلال احمر در بحران های کشور از جمله برف و کولاک اخیر و زلزله کرمانشاه، اظهار داشت: برنامه و راهبرد هلال احمر ایران این است که ما بتوانیم از تجهیزات پیشرفته در امدادرسانی استفاده کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از ۲۰ کشور عضو هیات حاکمه فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر در جهان است.

دکتر پیوندی در ادامه با قدردانی از دولت و مجلس در خصوص تخصیص اعتبارات به جمعیت هلال احمر افزود: اعتبارات ما نسبت به سال گذشته افزایش یافته است؛ اما با توجه به انتظارات ما این موضوع نیاز به پیگیری های بیشتر دارد.

علی اصغر پیوندی همچنین با اشاره به جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی مردم برای زلزله زدگان کرمانشاه، گفت : در زلزله کرمانشاه ۶۰۰ میلیارد ریال به صورت نقدی و بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال کمک غیر نقدی و میزان کالاهای غیر نقدی جمع آوری شده ۲۵ هزار تن بوده است.

پیوندی با اشاره به توزیع  کمک ها از ابتدای وقوع زلزله در کرمانشاه تاکنون بین زلزله زدگان گفت:این هزینه ها بر اساس اولویت در حال توزیع است.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور در ادامه اظهار داشت: از ۵۳۱ پایگاه امداد و نجات با ۲۴ فروند بالگرد خدمات امداد و نجات در کشور به مردم خدمات رسانی می کنند.

وی ادامه داد: شهرستان میناب طبق آمایش سرزمینی و همچنین براساس گستردگی استان هرمزگان راه اندازی پایگاه امداد و نجات براساس استانداردهای لازم  بر اساس منافع ملی در نظار گرفته می شودو بسته به مسیر و فرمن استانداردهای موجود قابلیت امداد و نجات با بالگرد وجود ندارد.

پیوندی با تاکید بر ضرورت تقویت لجستیکی استان هرمزگان در بخش امداد و نجات ادامه داد: کسب رضایتمندی حداکثری مردم وظیفه اصلی هلال احمر است.

پیوندی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر داری ۵۳۱ پایگاه امداد و نجات در سراسر کشور است افزود: این میزان پایگاه با توجه به مخاطرات کشور کافی نیست و می بایست تعداد پایگاه ها در سراسر کشور افزایش پیدا کند.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اهمیت موضوع آموزش در کشور گفت: در حوزه آموزش با تمام کاستی های مالی اعتباری سعی کردیم بودجه بسیار مناسبی را اختصاص دهیم.

ئیس جمعیت هلال احمر همچنین از ورود سه بالگرد امدادی جدید به چرخه امداد رسانی این جمعیت در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با احتساب این سه فروند بالگرد، شمار بالگردهای هلال به ۲۷ عدد می رسد.

این مقام مسئول همچنین در بحث دانشگاه علمی کاربردی در مرکز جمعیت هلال احمر میناب گفت: ما براساس آموزش های عالی و نیاز ویژه به تخصص رشته های خاصی که پرسنل باید آموزش ببینند کد رشته جدید معرفی می کنیم.

وی هم چنین با اشاره به هدف سفر خود به استان ها گفت: سرکشی به پایگاه های امداد و نجات جاده ای استان های خراسان شمالی، رضوی و جنوبی، هرمزگان و بوشهر و افتتاح ساختمان اداری میناب و پایگاه امداد و نجات بندر خمیر طی روزهای گذشته انجام شده است.
ساختمان اداری جمعیت هلال احمر میناب با مساحت ۵۷۵ متر با اعتبار ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در دو طبقه به بهره برداری رسید.

انتهای پیام/ز

 

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: