• تاریخ: بهمن ۲۰, ۱۳۹۶-۱۳:۵۷
  • شناسه خبر: 69471

خطیب جمعه توکهور و هشتبندی:

پشتیبانی ملت از انقلاب و ولایت رمز ایستادگی،پیشرفت و عزت نظام اسلامی است

خطیب جمعه توکهور و هشتبندی گفت:پشتیبانی ملت از انقلاب و ولایت رمز ایستادگی،پیشرفت و عزت نظام اسلامی است. ...

به گزارش میناب جنوب، حجت الاسلام محمد بارانی خطیب جمعه توکهور-هشتبندی با گرامیداشت ایام الله دهه فجر؛خدمات و دستاوردهای نظام اسلامی راکم نظیر و شگرف دانستندوضمن بیان اینکه انقلابی دردنیاسراغ نداریم که باحفظ اصول و آرمان های اولیه خود؛اینگونه پیشرفت کرده باشد ، اظهار کرد:انقلاب اسلامی با حفظ اصول؛آرمان ها و استقلال خود پیشرفت همه جانبه داشته است لذا جوانان مومنِ انقلابی دستاوردهای نظام رامطالعه ودر جامعه بیان کنند.

حجت الاسلام بارانی با اشاره به تحریم های ظالمانه دشمن در طول سالهای انقلاب خاطرنشان کرد: همگان باید توجه کنند که ما ملتی نبودیم که کسی در دنیاباما کاری نداشته باشدبلکه دشمن دروازه های علم و فناوری را برروی ما بست و محصولات مورد نیاز ما را ندادند؛ از همان روز اول بنای بر اذیت گذاشتند اما به لطف الهی ملت ایران بر همه این چالش ها غلبه کردواین مهمترین نقطه قوت ماست.
امام جمعه توکهور-هشتبندی دخالت مردم درسرنوشت خود را از برکات انقلاب اسلامی برملت ایران دانست و با ذکر مواردخفقان وکنار گذاشتن مردم از امور کشور در دوران شاهنشاهی تصریح کرد:جمهوری اسلامی به طور میانگین در هر سال یک انتخابات برگزار کرده است و مردم؛ مسئولان و جهت گیری انقلاب را انتخاب کرده اند و به تعبیر واقعی کلمه مردم در جمهوری اسلامی صاحبان اصلی کشورند.
حجت الاسلام بارانی با اشاره به نوکری شاه ازآمریکایی هاو عدم نفوذ منطقه ای و جهانی ایران؛در تشریح واقعیت کنونی کشور گفت:اکنون ایران اسلامی به برکت انقلاب وخون شهدا ؛حرف اول را در منطقه میزندودرعمل هم ثابت شده است که هیچ مساله ای در منطقه بدون دخالت و نظر ایران حل نخواهد شد وبه اعتراف دشمنان ما؛ایران اسلامی جزء هفت قدرت جهانی و دارای نفوذ قاطع درمنطقه وجهان است و آمریکایی ها که زمانی از ملت ما حق توحش میگرفتند به برکت انقلاب هم از کشور و هم از منطقه ذلیلانه خارج شدند و از فرزندان ایران اسلامی سیلی خوردند.
وی یکی دیگر از ویژگی های انقلاب اسلامی را رشد معنوی ودینی مردم دانست و با اشاره به قانون کشف حجاب اجباری وعدم برگزاری عزاداری دردوران پهلوی گفت:حضور چشمگیر جوانان ما دربرنامه های فرهنگی نشانه پایبندی آنها به مبانی دینی و موفقیت انقلاب در این موضوع مهم است.
بارانی وضعیت علمی و عدالت آموزشی در کشور را غیرقابل مقایسه باگذشته دانست و با اشاره به رشد علمی کشور در رشته هایی مثل؛انرژی هسته ای؛نانو؛سلول های بنیادین؛ هوافضا؛صنعت دفاعی؛پزشکی؛حضور موفق جوانان نخبه درالمپیادهای علمی جهانی؛و…این افتخارات را حاصل تقویت  روحیه انقلابی و هویت ملی جوانان کشور دانست و افزود:این مسائل برای یک انقلاب بااین همه توطئه و دشمنی بی نظیر است وبه فضل و لطف الهی جمهوری اسلامی با این دستاوردهای کلان ؛نیازی به بزرگ نمایی کاذب به دلیل اغراض سیاسی ندارد و هر کس انقلاب را دوست داردفقط باید صادقانه اینها را بیان کند.
امام جمعه توکهور-هشتبندی با بیان اینکه نقش مردم در انقلاب محوری و اثرگذار است ؛ حضور همیشگی آنها در راهپیمایی ۲۲ بهمن را نشانه ی اعلام دفاع و حمایت از انقلاب دانست و تاکید کرد:هدف دشمن از القای ناکارامدیِ نظام اسلامی و ایجاد یاس و ناامیدی در جامعه؛ جدایی مردم به عنوان  پشتوانه های کشور از انقلاب است اما کورخوانده اند و این آرزو را به گور خواهند برد.
وی با اشاره به جمله ی ساده اما قاطع و انقلابی امام راحل در بهشت زهرا ی تهران؛مبنی بر تشکیل دولت به پشتیبانی ملت ؛اذعان کرد:پشتیبانی ملت از انقلاب و ولایت؛ رمز ایستادگی و عزت و عظمت نظام اسلامی است .
بارانی با تحلیل شرایط امروز دنیا و گرگ های طمعکارِ کمین کرده ی برای ضربه زدن به انقلاب؛مردم بصیر مارا به توجه به آن توصیه کرد و گفت:با تفضل الهی مشت های گره کرده ی مردم در ۲۲ بهمن تو دهنی بزرگی به دشمن خواهد زد و حضور میلیونی مردم مثل آبی خواهد بود که بر روی آتش فتنه ها ریخته خواهد شد و باعث یاس و عقب گرد دشمنان ایران میگردد.
بارانی اضافه کرد:مردم ما موقعیت شناس و دشمن شناس هستند و زود صحنه را تشخیص میدهند ؛لذا به فرموده رهبری عزیز انقلاب امسال از آن ۲۲ بهمن های تماشایی خواهد بود و ملت بزرگ ایران در این روز با آگاهی؛ بصیرت ،همت و توفیق الهی پاسخ کوبنده ای به همه مخالفان جمهوری اسلامی خواهند داد و حجت را بر همه تمام خواهند کرد. ان شاء الله
امام جمعه توکهور-هشتبندی با اشاره به افتتاح پروژه های مختلف در منطقه؛ ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان شهرستان و منطقه گفت:مجموعه مدیریتی شهرستان و بخش؛مجموعه ای مومن ؛دلسوز و پر دغدغه و در حال تلاش برای حل مشکلات هستند و خدمات خوبی هم انجام داده اند و اکثریت انهاشبانه روز در حال کار وخدمت هستند
انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: