• تاریخ: تیر ۶, ۱۳۹۶-۱۶:۵۲
  • شناسه خبر: 64369

با هدف افزایش انسجام و مشارکت اجتماعی؛

پنجمین جشنواره انبه و یاسمین گل میناب آغاز به کار کرد

پنجمین جشنواره شکرگزاری انبه و یاسمین گل میناب لحظاتی پیش و با هدف افزایش انسجام و مشارکت اجتماعی کار خود را آغاز کرد. ...

به گزارش میناب جنوب،وحیدمکی زاده، دبیر اجرایی این جشنواره گفت: جشنواره انبه و یاسمین گل فرصتی برای معرفی و تقویت ظرفیت های میناب در حوزه های مختلف است.
وی همچین با اشاره به برگزاری چهار دوره موفق جشنواره شکرگزاری انبه و یاسمین گل در میناب، افزود: تشویق و ترغیب مردم به ویژه قشر باغدار و فعالان حوزه طبیعت به کاشت محصولات و درختان بومی منطقه میناب از اهداف محوری این جشنواره است.
مکی زاده با بیان این که جشنواره انبه و یاسمین گل دارای دو کارکرد اقتصادی و فرهنگی است، اظهار کرد:در کارکرد اقتصادی به تقویت ظرفیت اقتصادی انبه به عنوان محصول ارزشمند میناب در حوزه اشتغال پرداخته می شود و در کارکرد فرهنگی نیز علاوه بر تلاش برای حفظ آئین ها و سنت های میناب و تجلیل از فرهیختگان میناب، افزایش سرمایه اجتماعی و مشارکت اقشار مختلف مردم از برنامه هایی است که به صورت ویژه پیگیری می شود.
پنجمین جشنواره شکرگزاری انبه و یاسمین گل میناب لحظاتی پیش با “کارگاه گیاه قوم شناسی” و با حضور مهندس بهرام زهزاد مشاور دفتر زیستگاه های سازمان حفاظت محیط زیست و از چهره های فعال در حوزه محیط زیست کار خود را آغاز کرد.
این جشنواره تا هشتم تیرماه جاری در میناب برگزار می شود و کارگاه گیاه قوم شناسی، تجلیل از برندگان مسابقه ادبی داستان کوتاه آب، اهدا نشان شهروند افتخاری به محمد درویش مدیرکل آموزش و مشارکت مردمی سازمان حفاظت محیط زیست، کارگاه کاشت انبه ویژه کودکان و راه اندازی کارناوال شادی برای کودکان از مهمترین برنا مه های آن است.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: