• تاریخ: نوامبر 30, 2018-14:27
  • شناسه خبر: 72687

امام جمعه میناب:

پیشگیری و کنترل بیماری ایدز نیازمند تعامل و هماهنگی همه دستگاه‌ها و نهادها است

امام جمعه میناب گفت:باید در جامعه برای پذیرفتن مبتلایان به این بیماری فرهنگ‌سازی شود و نوع برخورد با این بیماران تغییر کند. ...

به گزارش میناب جنوب،حجت‌الاسلام میرزا حسین معتمدى فر ظهر امروز در خطبه‌هاى این هفته شهرستان اظهارداشت: بیشتر نمایندگان مجلس شورای اسلامی خوب هستند و برخی دیگر هم باید خوب باشند اما آن زمان، شهید مدرس تنها خودش بود. کارهای انجام شده تا کنون نیز با دوران پهلوی اول و دوم قابل مقایسه نیست؛ پس از انقلاب در برق‌رسانی، تولید برق، مسائل دفاعی و دیگر زمینه‌ها کارهای بزرگی صورت گرفت.

وی، آیت‌الله طباطبائی‌نژاد، شهید مدرس را از نظر پارسایی و تقوا نمونه خواند و تاکیدکرد: پس از خدا، ائمه (ع) و در غیاب آنها علما الگو هستند و هر که می‌خواهد رنگ خدایی بگیرد، باید این ستارگان راهنما را الگو قرار دهد.

معتمدى‌فر ادامه داد: اگر علما خاموش باشند، هدایت شده‌ها نیز راه را گم می‌کنند زیرا انسان برای موفقیت نیاز به الگو دارد؛ گرچه نمی‌توان به حضرت پیامبر (ص) رسید اما باید در آن مسیر گام برداشت و شخصیت‌هایی مانند شهید مدرس الگوی زندگی و شهادت هستند.

امام جمعه میناب با توجه با اشاره به روز جهانی ایدز افزود: باید در جامعه برای پذیرفتن مبتلایان به این بیماری فرهنگ‌سازی شود و نوع برخورد با این بیماران تغییر کند.

وی بیان‌داشت: پیشگیری و کنترل بیماری ایدز نیازمند تعامل و هماهنگی همه دستگاه‌ها و نهادها است و باید برای مبارزه با این بیماری از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.

معتمدى‌فر افزود: همچنین باید در زمینه آگاهی مردم از راه‌های انتقال، پیشگیری و درمان بیماری ایدز فعالیت بیشتری انجام شود و بیشتر تلاش کنیم.

وی اظهارداشت: هشتم تا ۱۴ آذرماه به عنوان هفته ایدز نامگذاری شده و۱۰ آذرماه نیز روز جهانی ایدز است و در این هفته، مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان آماده انجام تست برای مراجعه کنندگان هستند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: