• تاریخ: آبان ۱۸, ۱۳۹۶-۸:۴۱
  • شناسه خبر: 67162

پیشی بینی برداشت ۸هزار تن میگوی پرورشی در میناب

رییس اداره شیلات میناب گفت: از آغاز فصل برداشت تاکنون دو هزار و ۱۰۰ تن میگوی پرورشی از مزارع شهرستان میناب برداشت شده است. ...

خلیل حیدری رئیس اداره شیلات شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب، از آغاز برداشت میگوی پرورشی در این شهرستان خبرداد و گفت: از آغاز فصل برداشت تاکنون دو هزار و ۱۰۰ تن میگوی پرورشی از مزارع میگو در شهرستان میناب برداتش شده است.

رئیس اداره شیلات میناب افزود: تولید امسال به علت استفاده از دستگاه هوا دهی در مزارع ۲۰ درصد بیشتر از پارسال است و پیش بینی برداشت میگو در طول امسال تا پایان فصل برداشت ۸ هزار تن میگو از ۶۵۰ هکتار از مزارع پرورش میگو برداشت می شود.

وی اظهار داشت:میگو‌های برداشت شده پس از بسته بندی علاوه بر مصرف داخلی به کشور‌های چین، کره جنوبی، تایوان، اسپانیا، فرانسه و امارات عربی متحده صادر می‌شود.
حیدری افزود:نوع میگوی پرورشی وانامی با وزن هرکدام ۲۰ تا ۲۵ گرم است و قیمت میگو‌های پرورشی در بازار نسبت به وزن آن‌ها هر کیلوگرم ۱۴ هزار تا ۲۰ هزار تومان است.
وی خاطر نشان کرد:هزار و ۹۲۵ هکتار از زمین‌های سواحل شهرستان میناب به کشت و پرورش میگو در قالب ۱۱۵مزرعه در دو منطقه تیاب شمالی و تیاب جنوبی اختصاص یافته است.
رئیس اداره شیلات میناب گفت: دور نخست برداشت میگو در میناب تیرآغاز و تا پایان مرداد و دوردوم برداشت میگو از مهر آغازشده است و تا پایان آذر ادامه دارد.

انتهای پیام/ز

لینک کوتاه:

نام:

ایمیل:

نظر: