• تاریخ: می 18, 2021-2:26
  • شناسه خبر: 76627

نماینده ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع):

پیوند مسجد و بسیج در رفع محرومیت محلات/هرمزگان قابلیت اجرای طرح تحول در کشور دارد

حجت الاسلام پولادی به پیوند مسجد و بسیج در رفع محرومیت محلات اشاره کرد و گفت: استان هرمزگان قابلیت اجرای طرح تحول در کشور دارد . ...

به گزارش میناب جنوب،  حجت الاسلام پولادی، نماینده ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) به پیوند مسجد و بسیج در رفع محرومیت محلات اشاره کرد و گفت: استان هرمزگان قابلیت اجرای طرح تحول در کشور دارد.

پولادی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به فلسفه وجودی قرارگاه تحول محلات اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، امام راحل دستور تشکیل بسیج مستضعفین را صادر کردند که متاسفانه تا به امروز ابعاد عظمت این فرمان را خیلی ها درک نکردند.

وی در ادامه با بیان اینکه بحث تحول محله همان بسیج مستضعفینی است که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران دستور تشکیل آن را صادر کردند، افزود: بسیج مستضعفینی که حتی در مرز جغرافیایی محصور نخواهد شد و با شروع جنگ تحمیلی و دفاع مقدس، بسیج به سمت میدان جنگ حق علیه باطل روانه شد و پس از آن نیز تلاش هایی برای آبادانی کشور انجام داد.

نماینده ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان تصریح کرد: تقریبا از ماموریت عظیم و اساسی بسیج مستضعفین غفلت شده است. طرح تحول محلات که درچند سال اخیر در استان هرمزگان توسط فرماندهی سپاه امام سجاد(ع) طراحی و در استان و سایر استان ها درحال اجراست، موضوع تازه ای نیست بلکه عنوان جدیدی است؛ یکی از ماموریت های اساسی بسیج مستضعفین است که امام راحل اراده کرده بودند که نباید مورد غفلت قرار گرفته شود.

پولادی گفت: طرح تحول محلات به عنوان یک طرح بسیار ارزشمند است، پایگاه بسیج در مجموعه مسجد محله باید تمامی کارها، ماموریت ها و نیازهای اساسی محلات را در قالب قرارگاه تحول محلات برطرف کند. همانطور که در زمان پیامبر اکرم(ص)، مسجد پایگاه همه کارها و نیارهای اساسی جامعه اسلامی بود.

وی ابراز داشت: قرارگاه تحول محله به معنای برگشت به کلام رسای امام راحل و ایجاد بسیج مستضعفان در محلات شهرها و روستاهای سراسر کشور و حتی فراکشور در آینده به معنای حقیقی به نیاز اساسی کشور پاسخ دهد.

نماینده ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان گفت: تعداد ۶۰۰ قرارگاه تحول محلات در استان هرمزگان در مسائل اجتماعی، فرهنگی، سیاسی، امنیتی، اقتصادی، عمرانی، معیشتی و … با محوریت مسجد و پایگاه تحول محله در حال انجام است.

پولادی در ادامه افزود: این قرارگاه تحول محلات در زمینه های توسعه و ترویج فرهنگ ازدواج آسان، کاهش آسیب های اجتماعی از قبیل طلاق، اعتیاد، فساد و حاشیه نشینی، برپایی میزهای خدمت، رفع مشکلات تحصیلی دانش آموزان و … فعالیت دارند و خدمات چشمگیری را به اهالی محلات آسیب پذیر ارائه می دهند.

وی اضافه کرد: در صورتی که در قالب قرارگاه تحول محلات به مسائل و مشکلات محلات سراسر کشور در زمینه های مختلف رسیدگی شود و در راستای بررسی و رفع مشکلات آنان هم افزایی صورت گیرد، خواهیم دید که مشکلات و تحریم ها، هیچ کدام قادر به توقف و جلوگیری از پیشرفت ما نخواهند بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه امام سجاد(ع) استان هرمزگان بیان کرد: در محلاتی که قرارگاه تحول محلات راه اندازی شده است انس و الفت عجیبی بین مردمان آن ایجاد خواهد شد و با هم افزایی و همفکری برای رفع مسائل و مشکلات محله تلاش می کنند، طبیعی است که در چنین محله ای معضلات اجتماعی از قبیل اعتیاد و طلاق کاهش یافته و محله ای اسلامی تشکیل خواهد شد.

پولادی در بخش پایانی سخنان خود اظهار امیدواری کرد: همانگونه که استان هرمزگان در طرح مسئله الگو بوده است در اجرای آن نیز الگو و اسوه سایر استان ها باشد و حرف برای گفتن داشته باشد و با سربلندی به شهدا ثابت کینم که بعد از شهادت شما، علم بر زمین نماند و کارهای خوب و شایسته ای را به نام استان هرمزگان انجام داده ایم.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه: